Zimný Gergelík

Bol stred týždňa, keď sme sa rozhodli s Michalom a Filipom, že pôjdeme na jednu noc na jedno súkromné jazero v blízkosti nášho bydliska. Nemuseli sme sa dlho presviedčať a kedže sme nadšenci lovu kaprov tak nás nemohlo odradiť ani predzvesť zlého počasia. Zajednali sme miesto a v jednu peknú sobotu sme opustili komfort našich domo a nabalený odchádzali smerom k jazeru.

Na tejto výprave sme boli vybavený aj zavážacou loďkou, ktorá sa veľmi osvedčila. V týchto chladných mesiacoch, keď teplota vody kolíše okolo 4 stupňov je nesmierne dôležité čo najpresnejšie zakrmovať a k tomu pokladať montáž. Moja montáž mala dĺžku 15cm a pozostávala z 15Lb zvliekacej šnúrky, háčika tvaru WideGape veľkosti 6 a plastického olova. Ako kŕmenie som zvolil mix rýchlo rozpustných peliet, red halibut peliet v 15mm priemere a boilies menších priemerov, tento mix bol zaliaty mixom melasy a pikantnej zálievky spolu z konopným semenom.

Všetko bolo nachystané, kolegovci prišli a mohlo začať pátranie po miestach kde naše montáže budú vyčkávať na tých správnych kaprov. Prvú montáž som umiestnil necelých 80m od brehu na hrane klesajúcej zo 4m do 3.5m, druhá montáž si našla svoje miesto medzi dvomi plytčinami v hĺbke 3m. Prvý záber prišiel pár hodín po zotmení a na konci udice bol najmenší lysec z váhou okolo 7kg z krásnym a nezvyčajným usporiadaním šupín. Mal som veľkú radosť z tejto ryby aj keď ma vyhnala z tepla spacáku na mráz. Ani z ďaľeka som netušil že to nieje posledná ryba, pol hodinu po zavezení prišiel další lysec o čo si väčší svojím tvarom pripomínajúci slniečko. Pred polnocou sa príposluch opäť rozoznel a na konci udice bol opäť lysec z váhou okolo 10kíl.

          

Po tomto kaprovi som si uzimrený ale z úsmevom išiel ľahnúť späť do spacáku, pretože už tieto tri zábery na toto ročné obdobie, splnili to prečo som prišiel, zdieľať chvíle pri vode z kamarátmi z rovnakým zaľúbením pre lov kaprov a ešte k tomu sa na brehu objavili do pol noci tri kapre. Už sa to mohlo všetko len zlepšovať, dve hodiny po pol noci sa rozoznel druhý prut ktorý mlčal od poobednej vyvážky, po mrazivom zdolávaní bol na konci udice opäť lysec z váhou cca 11kíl. Čerešničkou na torte bol ranný budíček opäť zo vzdialenejšej udice, ktorý ma vyhnal do ufúkaného mrazivého rána, na konci udice opäť lysec, ale tento krát z váhou atakujúcou 15kilovú hranicu.

 

Výpravu by som zhodnotil na výbornú. Odreagovanie sa, čas strávený v prírode z priateľmi, mrazivé ale za to krásne zdolávania a možnosť si poťažkať prvých kaprov tejto sezóny 2022, bolo to pre mňa niečo vďaka čomu plný energie a z úsmevom na tvári príjmem další pracovný týždeň a budem sa tešiť na daľšiu výpravu zameranú na lov kaprov.

 

Pre carpfishingtime.sk

Peter Beňka

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »