Využitie melasy a CSL-ka

V tomto článku si povieme niečo o možnostiach zatrakítivnenia naších návnad a nástrah. Konkrétne sa zameriame na melasu a CSL- ko. Prejdeme od základných informácii až po možnosti ich využitia.

Takže začnem melasou, ktorú využívam rôznym spôsobom, od feedrovania až po dlhšie rybačky. Tak prejdime na to, čo vlastne melasa je.

1470139272379

Melasa je prírodne sladidlo čiernej farby vyrobenej z cukrovej repy. Je to atraktor a dokonca veľmi silný a účinny atraktor, ktorý má príjemnu vôňu a chuť. Taktiež obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a veľké množstvo cukru, to je aj dôvod prečo sa melasa využíva ako prísada do krmnej zmesi pri feedrovaní, pretože zvyšuje jej kompaktnosť.

img_20160811_161623

Melasu využívam aj ako sučasť partiklu. Pri tomto spôsobe je jej využitie ako konzervant, zastavuje proces fermentácie. Pokiaľ melasu pridáme skôr ako nám partikel začne fermentovať, dosiahneme úplne zastavenie tohto procesu.

Poslednou časťou využívania melasy je tvorba boilies. Melasa sa využíva ako súčasť receptúr pri jeho výrobe.

CSL- ko

csl-1l8

Cslko je hustá tekutá potrava, ktorá sa vyrába z fermentovanej kukurice. Využitie je rôzne, od prelievania peliet, boilies alebo method mixov.

Vraví sa, že s CSL- kom nič nepokazíme, preto ho možeme používať celoročne. Ja osobne zalievam boilies a pelety ešte pred rybačkou, dlhšie týždne mam vo vedre pripravené pelety zaliate CSL-kom.

img_20160810_180039

Určite ste zažili situáciu, kde vám neostávalo nič iné len loviť na mieste, ktoré je pokryté bahnitým podkladom. Ak sú pelety ,či boilies dlhodobejšie zaliaté tekutou potravou nedochádza k nasatiu vône sedimentu. Takže z môjho pohľadu je takéto riešenie skorého zalievania vecou, ktorá rozhoduje o úspešnosti našej výpravy.

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »