Starbaits a novinky pre rok 2019

Boilies Starbaits, klasika na našom trhu, kopec ulovených rýb, dlhodobé úspechy na pretekoch u nás aj v zahraničí. Asi tak by som charakterizoval túto značku. Tradične s postupným príchodom jesenného počasia prichádza Starbaits s novinkami pre nasledujúci rok 2019.Produktová rada  je už teraz „nabúchaná“ zaujimavými príchuťami. Spomeniem príchuť  PEACH & MANGO (novinka pre rok 2018), ktorá výborne funguje v studenej vode, ale aj počas celého roka.  Vynikajúce výsledky prináša príchuť GLM (novinka pre rok 2017) napríklad na miestach ako je Zemplínska Šírava. Nestarnúci Red One, ktorý  pravidelne chytá ryby a je jednou z najobľúbenejších príchuti z tejto rady.

Aby toho nebolo málo, situáciu priaznivcom Starbaitsu zamotajú ďalšie novinky.  Začiatkom septembra bola na facebookovom profile Starbaits CZ&SK zverejnená fotka prvá fotka jednej z noviniek. Rada probiotic sa rozrastá o novú príchuť SCOPEX-KRILL.

Oslovili sme Ivana Fabiána, ktorý nám priblíži viac o novinkách pre rok 2019.

Ivan, ďakujem, že si opäť neváhal a našiel si čas pre našu stránku. Priaznivci značky Starbaits sa môžu tešiť na veľmi zaujímavú kombináciu SCOPEX-KRILL.  Aká to bude gulička?

Vývoj produktov u Starbaits je dlhodobou záležitosťou. V testovaní je vždy viacero druhov príchutí a tie, ktoré vykazujú najlepšie výsledky sa posúvajú do užšej skupiny kde sa produkty finalizujú. Upravujú sa rôzne komponenty, pracuje sa s tekutými zložkami, testuje sa v čo najširšom spektre podmienok a ten druh, ktorý vychádza z týchto testov najlepšie je následne uvedený na trh. Tento proces trvá dva až tri roky a presne takto to bolo aj s novinkou Scopex – Krill. Scopex – Krill je veľmi chytľavá gulička, už samotný názov dáva rybárom informáciu, že jej zloženie, resp. príchuť je  kombináciou dvoch veľmi úspešných príchutí legendárneho Scopexu a v ostatných rokoch veľmi obľúbeného Krillu. Takže toto spojenie ak je správne zladené musí byť zákonite úspešné a to sa v Starbaits podarilo. Jeden môj dobrý kamarát tvrdí, že ak sa dve dobré veci spoja, nemôže byť z toho nič zlé a presne takto je to aj s našou novou príchuťou Scopex-Krill. Dostávam mnoho otázok v akej vode táto príchuť bude fungovať. Filozofiou u Starbaits je vytvoriť boilies aby chytalo v čo najširšom možnom spektre rôznych podmienok, ktoré sú vo vode . Cieľ je, aby boilies chytalo počas celej sezóny a k tomu sa prispôsobuje kompletná stavba guličky od jej štruktúry až po tekuté zložky. V boilies Starbaits sú komponenty, ktoré sú unikátne, špeciálne vytvorené len pre danú príchuť a v iných boilies ich jednoducho nenájdete. Nie je to len klasická skladačka z nakúpených komponentov od rôznych firiem, značka Starbaits si časť svojich komponentov vyrába, vrátane niektorých tekutých zložiek a v tom je jej výnimočnosť a unikátnosť, ktorá ju radí na špicu  výrobcov boilies. Takže Scopex-Krill bude celoročnou záležitosťou,  rýchlou guličkou na krátke výpravy a hlavne pretekári  sa majú na čo tešiť. Som presvedčený o tom, že táto príchuť dopomôže mnohým k tomu, aby zdvihli nad hlavu svoj vysnený víťazný pohár.

Táto kombinácia chuti mi evokuje využitie hlavne počas jarných, či jesenných vychádzkach k vode. Je z tvojho pohľadu príchuť vhodná počas celej sezóny, alebo je to vyslovene špeciál do studenej vody?

Tak ako som už písal v predchádzajúcich riadkoch cieľ bol postaviť guličku tak aby fungovala počas celej sezóny. Predovšetkým by som chcel upozorniť na arómu Scopex, ktorá je použitá do tohto boilies. Vyniká rýchlou a hlavně 100% rozpustnosťou jak v teplej, tak i v chladnej vode. Vytvára okamžitú a mimoriadne sladkú pachovú stopu v celom vodnom stĺpci. Chuť boilies je zvýraznená čistými prírodnými extraktmi a výtažkami z krillu, ktoré patria medzi obľúbené  pochúťky kaprov. Zaujímavosťou je tiež spojenie sladkej a pikantnej chuti, ktorá veľmi dobre stimuluje apetít kaprov a tak ryby dokáže dlhodobo udržať na kŕmnom mieste. Ako vidíte, v guličke sú komponenty, ktoré výborne pracujú v chladnej vode, ale aj komponenty, ktoré sú úspešné a u rýb preferované v teplej vode. Správnou kombináciou zloženia sa toto podarilo dosiahnuť aj u Scopex – Krill. Len pre zaujímavosť spomeniem Hot Demon, tiež ju mnoho rybárov preferuje výhradne do chladnej vody, ale táto gulička má v sebe zložky, ktoré dokážu úspešne pracovať aj v teplej vode, dôkazom je množstvo nádherných rýb chytených počas celej sezóny, vrátane tých najhorúcejších dní. Podobné to je aj so Scopex-Krill, len tu sa netreba báť prekŕmenia svojho miesta, nakoľko táto aróma nie je tak agresívna ako je to u Hot Demon.

Tím Starbaits je zložený z veľmi úspešných kaprárov s  dlhoročnými skúsenosťami. Mali možnosť pri skúšať tieto už teraz novinky počas testovacieho procesu? Ak áno, aké sú prvé pocity?

Väčšina testov prebieha na francúzskych vodách priamo rybármi, ktorí sa podieľajú na vývoji. K našim chlapcom sa dostala až finálna verzia a tu môžem potvrdiť, že tie správy od nich sú veľmi pozitívne. Ale ja som názoru, že najlepšími testermi sú samotní rybári, oni Vám nastavia zrkadlo počas sezóny akú guličku ste pripravili. Ja som ale presvedčený o tom, že mi sa v tom zrkadle červenať nebudeme.

Ja už viem , že SCOPEX – KRILL nie je jediná novinka, ktorá poteší kaprárov. Prezradíš nám, čo ďalšie sa chystá?

Ďalšou novinkou čo sa týka boilies je v rade Concept príchuť Garlic – Fish. Môžem povedať, že je to príchuť, ktorá vyšla aj na náš popud od našich chlapcov. Je to boilies, po ktorom volalo mnoho našich zákazníkov už dlhšie, len my sme nechceli nič uponáhľať a hlavne J.M.Lebreton je človek, ktorý nevypustí na trh nič o čom nie je na 100% presvedčený že má špičkovú kvalitu a dokáže skvele chytať ryby. Garlic Fish kombinuje výraznú cesnakovú vôňu s chuťou prvotriednych rybích surovín ako sú výberové múčky, zmes rybích olejov či rozpustný rybí extrakt s vysokým obsahom proteínu. Čistý esenciálny cesnakový olej dodáva boilie úplne prirodzenú cesnakovou vôňu a navyše sa ihneď pri dopade do vody začne uvoľňovať aj v chladnejších podmienkach. Vďaka cesnakovému práškovému atraktantu a minerálnych solí má boilies špecifickú cesnakovo-slanú chuť, ktorá vyvoláva u kaprov mimoriadnu žravosť. Boilies však vďaka svojmu zloženiu je ľahko stráviteľné a teda nedochádza k efektu presýtenia ani pri dlhodobých kŕmnych kampaniach. V hlavách rybárov je, že cesnak je predovšetkým zimnou arómou no Garlic Fish svoj potenciál dokonale dokáže využiť predovšetkým v teplejšom období ako je neskorá jar, leto a začiatok jesene,  kedy dochádza k lepšiemu rozpúšťaniu rybacích zložiek a rýchlejšiemu uvoľňovaniu olejov. Som presvedčený o tom, že týmto druhom boilies pohľadíme dušu rybárom, ktorí sa špecializujú na veľké ryby, testy totiž ukázali obrovský potenciál tejto guličky.

Kedy najbližšie si budú môcť zákaznici zakúpiť  nové príchute boilies?

Práve keď píšem tieto riadky dostávam informácie, že prvé kilogrami oboch noviniek sa už objavili na pultoch niektorých predajní na Slovensku. Takže už sú dostupné a slovenskí rybári sa k nim už môžu ľahko dostať.

Spomenuli sme boilies, plánuje niečo značka Starbaits aj v rámci technických noviniek?   

Čo sa týka technických noviniek aj tu sme s vývojom pokročili. Novinkou budú štyri nové typy háčikov s matnou nelesknúcou úpravou. U nich sa predovšetkým dbalo na výber pevného drôtu a ostria, čo sa zdá byť pre mnohých samozrejmosťou, no v súčasnosti sa práve tieto dva parametre u mnohých háčikoch stali dosť problematické a preto u Starbaits sa k tomuto pristupovalo veľmi dôsledne. Ďalšou záležitosťou sú prúty. V tomto segmente si dovolím tvrdiť že patríme medzi tie značky, ktoré majú čo ponúknuť rybárom pre rôzne situácie ich rybolovu. V tomto roku sú to nové stalkingové prúty, viacdielne cestovné prúty a rovnako sme doplnili o nové typy úspešnú radu  M3.

Obnovou prešiel aj náväzcový materiál, takže nám pribudnú štyri nové typy spletaných šnúrok, dve stuženky a dve klasické mäkké šnúrky pre rôzne situácie. Rovnako ako u háčikov tak aj u šnúrkach sa išlo hlavne po kvalite materiálov či už sú to vlákna, povrchová úprava a v neposlednom rade spletanie. Cieľ bol vytvoriť pevné spletané náväzcové šnúrky pre rôzne podmienky nachádzajúce sa pod vodou. S novým dizajnom príde aj kamuflážovaná séria produktov od taškoviny, cez kreslá až po lehátka. Tu sa je tiež opravdu na čo tešiť. Potom sú tu veci ako nový typ swingrov, podberáky, nové Brolly atď. Tých noviniek je viacero  a ja verím, že rybári, ktorí sa pre ne rozhodnú budú s nimi maximálne spokojní.

Galéria:

 

 

 

Najnovšie články