Pretek „Last Minute“

Pred niečo viac ako týždňom sme s parťákom Karolom Horváthom, absolvovali jeden síce menší, ale veľmi zaujímavý pretek so super konkurenciou na jazere Padáň, organizvaný naším dobrým kamarátom Konym z prekaprarov.sk. Bol to môj prvý a Karolov druhý pretek.

Po príchode na rybník sme sa zhodnotili, že Padáň je veľmi pekný a hlavne výborne udržiavaný rybník, o ktorý sa majiteľka super stará. Po losovaní sme vytiahli miesto číslo 5, keďže sme na rybníku nikdy nechytali, nevedeli sme či to je dobré alebo zlé miesto, jedine čo sme vedeli je, že top miesta na tomto jazere sú pravé rohy. Po rýchlom premiestnení sa na miesto a rozbalení všetkých veci sme presondovali náš sektor nahadzovacím sonarom deeper, keďže tento pretek je čisto pretek nahadzovací. Okolo 30 m od brehu sme našli hranu, ktorá sa ťahala z hĺby 4 metrov až na 1,1 metra.

Stratégia bola jasná, od začiatku bodové kŕmenie prakom a obchytávanie práve nájdenej hrany a taktiež obchytávanie brehov v blízkosti stromov a tŕstia. Táto stratégia sa nám v konečnom zúčtovaní vyplatila, podarilo sa nám uloviť veľa rýb od 6-14,5 kg s najväčšou rybou. Krásnym zdravým šupíkom niečo cez 18 kg, ktorá sa podarila Karolovi. Z guličiek najlepšie fungovali asi topky od starbaitsu čiže Red One, SK30 a GLM sa taktiež nedala zahanbiť.

V tomto preteku sa nam podarilo skonciť na 7. mieste, jediná vec, čo ma možno ešte doteraz trochu škrie je ryba, ktorú som stratil predposledný deň preteku po viac ako 20 minútovom boji, a ktorá nám v konečnom zúčtovaní mohla pomôcť pri lepšom umiestnení, ale aj o tom je predsa rybačka .

Touto cestou by som sa rad velmi pekne poďakoval Konymu za super zorgnizovaný pretek a za to, že sme sa takto last minute mohli zúčastniť , Martinovi Horvatovi za posunutie posledného voľného miesta, super susedom ( Richard Ježík, Jurij Kočeniak, Mišo Gndr a Miška Šoltésová) a v neposlednom rade parťákovi Karol Horváthovi za super atmosféru počas celého preteku.

Galéria:

Najnovšie články