Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to už spomínanej dovolenkovej rybačke. Keďže vonku bolo totálne bezvetrie horúco a na oblohe, ani mráčika, čo už naznačovalo tomu, že ryba nebude žrať keďže väčšinou Šírava je známa tým nezafúka nezachytáš.

Presvedčil som sa o opaku, keď už prvú noc sme mali záber, pri ktorom si kamarát Martin hneď spravil osobák z čoho bol veľmi šťastný a nad ranom pri vychádzajúcom slnku hneď 3 ryby naraz. Hovorím si tak to asi bude len náhoda. Samozrejme som sa opäť mýlil, ako pri počasí a aktivite rýb. Počas dňa sme si užívali slnečné lúče, ktoré už aj tie postupom času nám išli na nervy keďže do vody sa nám nechcelo skrz sinice(zelenej vody).

Tak, ale vráťme sa naspäť k rybám večer sa zotmelo a o pól noci začal kolotoč záberov až do východu slnka ako predošlú noc.Tak sa nám to opakovalo 6 noci dookola. Bolo bežné, že sme dostávali viacero záberov naraz. Zdolali sme veľké množstvo pekných rýb začo ďakujeme Šírave za takúto rybačku. Domov sme prišli unavený dobitý, ale stalo to, zato ešte raz Šírava Ďakujeme.

Pre carpfishingtime.sk

Dušan Grega

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »