Rybník Gergelík

O jazere

Jazero Gergelík sa nachádza na Záhorí v obci Moravský Svätý Ján, mimo zastavaného územia obce, smerom k hraničnému priechodu s Rakúskom. Nachádza sa 60 minút cesty autom od Trnavy, 45 minút od Bratislavy, 30 minút od Senice, 15 minút od Malaciek.

Pravidlá

 1. Každý rybár je povinný zakúpiť si povolenku a zaregistrovať sa pri vstupe do areálu u správcu rybníka, odparkovať auto na centrálnom parkovisku, potom môže začať rybolov. Rybár chytá ryby len na dohodnutom móle. Nočné príchody a odchody sú zakázané, brána bude zamknutá celú noc. Pri rybolove na jazere Gergelík nemusíte byť držiteľom rybárskeho lístka.
 2. Rybolov je povolený na 2 udice pre jedného rybára so zakúpenou povolenkou. Chytanie na 3 a  viac udíc za príplatok 5 eur/ 1 udica. Každá udica môže mať len 1 náväzec s jedným háčikom. Montáž musí byť priebežná ( inak úniková ), to znamená, že olovo po odtrhnutí ryby sa samovoľne uvoľní z vlasca. Priemer vlasca musí byť minimálne 0,30 mm a posledných 20 metrov šokový náväzec ( vlasec ) o priemere 0,50 mm a viac – dôvodom je veľké množstvo hrán v jazere. Zakazuje sa používanie prívesných olov ( olová v záveskách ), povolené sú len také kde silón prechádza stredom olova( tzv.priebežné, in line olova ).
 3. Návnady a nástrahy nesmú byť plesnivé, toxické ani nijako závadné. Všetky druhy zŕn musia byť vopred uvarené.
 4. Rybár musí mať podložku pod kapra v bočnicami alebo vaničku tzv. kolísku. Ďalej podberák s rozpätím ramien 1m. Dezinfekčný sprej na ošetrenie rán Peán.
 5. Ryba môže byť na brehu maximálne 2 minúty, to je čas určený váženie, fotenie a dezinfikovanie vpichu a rán po háčiku. Ryby sa nesmú prenášať po brehu a manipulácia je povolená len pri vode. Podložka pod rybu musí byť v tesnej blízkosti vody (na móle), aby sa ryba prenášala čo najmenej. Podložka musí byť stále mokrá, nikdy nepokladáme rybu na suchú podložku. Pri vyťahovaní ryby z vody v podberáku treba dbať na správne uloženie ocasnej plutvy, aby neprišlo k jej zlomeniu. Rybár manipuluje s rybou len s mokrými rukami. Rybu nedvíhame vysoko nad zem, rybu neopierame o oblečenie ani o telo aby sa nepoškodili orgány a ochranný sliz ryby. Zákaz fotenia s rybou v stoji.
  Pri manipulácii so sumcom dať pozor na brucho a rybu nad 150 cm nechytať za prsné plutvy a nezdvíhať do vzduchu.
 6. Odporúčame šetrné zasekávanie rýb pri zábere. Ak ryba plynule odvíja silón z cievky navijáka nie je potrebné prudko zasekávať, už dávno je chytená a háčik má zaseknutý v tlamke, stačí zdvihnúť rybársky prút a zdolávať rybu. Silným zásekom pri zábere sa roztrhávajú rybám papuľky.

                                                                                        

Zákazy jazera

 1. Zákaz kladenia ohňa, prenosný gril je povolený.
 2. Zákaz používania krmítkových zmesí tzv. šrotov, method mixov.
 3. Zákaz vodenia psov do areálu rybníka.
 4. Zákaz používania člnov ( len po dohode ), zavážacie loďky sú povolené.
 5. Zákaz kúpania, fotenie s rybou vo vode je povolené.
 6. Zákaz používania pletených šnúr, montáži s olovom na pevno zafixovaným, zákaz chytania s odpadávacím olovom a olovami v záveskách, helikoptérových montáži, háčikov s predĺženým ramienkom typu tzv. banán, zákaz lovu na viacero nadväzcov.
 7. Zákaz poškodzovania akéhokoľvek majetku jazera Gergelík, zákaz poškodzovania rybárskych mól, prístreškov, stromov, lámania konárov. Zákaz zatĺkania hrebíkov do mól a prístreškov. Zákaz požívania alkoholických nápojov vo veľkom množstve. Prosíme rybárov, aby neobťažovali okolitých rybárov hlučným správaním a dodržovali nočný kľud.
 8. Zákaz pre karavany.

                                                  

Zásady chovania rybárov a návštevníkov jazera

 1. Parkovanie áut je povolené len na mieste na to vyhradenom ( centrálne parkovisko ).
 2. Platí tu zásada čistého prostredia, každá osoba si musí odniesť všetky odpadky so sebou to isté platí aj o cigaretových ohorkoch. Miesto musí byť po odchode úplne čisté.
 3. Každý návštevník jazera Gergelík si zodpovedá za svoje osobné veci sám a chráni si ich pred odcudzením. Nájomca ani správca nezodpovedá za odcudzené veci.
 4. Nájomca ani správca nenesie žiadnu zodpovednosť za poranenia, úrazy, ochorenia, vzniknuté na zdraví návštevníkov pri návšteve jazera Gergelík.
 5. V prípade porušenia pravidiel, zákazov, zásad chovania bude návštevník jazera Gergelík vykázaný z celého areálu, bez vrátenia peňazí a môže byť ohlásený policajnému zboru SR.
 6. V prípade poškodenia majetku je povinný návštevník nahradiť všetky spôsobené škody.
 7. Každá osoba je povinná na požiadanie nájomcu alebo správcu rybníka otvoriť kufor auta, puzdrá na udice, tašky, aby sa predchádzalo odcudzovaniu rýb a majetku jazera Gergelík.
 8. Nájomca si vyhradzuje právo propagovať všetky rybárske fotografie a videa vyhotovené na rybníku Gergelík. Môže prostredníctvom internetu propagovať rybník, areál a rybárov s úlovkami.
 9. Nájomca si vyhradzuje právo meniť a dopĺňať pravidlá, zákazy, zásady chovania rybárov a návštevníkov počas celého roka.

 

Ceny povoleniek

denný lov – 15 €

23,5 hodín- 25 €

2 dni – 45 €

3 dni – 55 €

4 a viac dní – 15€ / deň

prenájom celého jazera na 24 hod – 350 €

Internetová stránka rybníka:

www.gergelik.sk

Facebook:

Súkromný rybník Gergelík

Telefón:

0917 100 514 (rezervácie a info o rybníku od 8:00 do 17:00)

 

 

Galéria:

 

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »