Pod vŕbou

Ahojte, včera zase som vybehol na ryby na moje obľúbené jazero Relax park v Dolnom Bare. Tak kde začať ,už hneď ráno som zaspal, takže môj deň nezačal ideálne. Takže po rannej očiste som s chuťou šiel na ryby. Po príchode som si dal krátku debatu so správcom rybníka a následne som sa presunul do zadnej časti jazera. Predtým ako som si vyložil svoje veci som chvíľu pozoroval vodu. Na hladine som nevidel žiaden pohyb ryby. Krátko som premýšlal nad taktikou a rozhodol som sa pre zmenu miesta. Keďže som chcel byť efektívny tak som sa presnul na prednú časť . Pripravil som si kŕmenie a boilies. Markrom som vyhľadal miesto, ktoré bolo 1,5 m hlboké. Spombovaním som zakŕmil atraktívne sladké boilies, na ktoré som chcel aj chytať. Na montáž som nastražil 16 mm boilies Absolut Plum. Druhý prút som nahodil pod breh, pretože aj správca rybníka mi vravel, že momentálne sa ryby zdržiavajú aj v okolí brehu. Prvý záber som mal do hodiny práve na druhý prút. Po 30- tich minútach som podobral kapra, ktorý prekvapil. Po odvážení mal 16,50 kg.

Do obeda to ale bolo všetko. Počas pozorovania vodnej hladiny som si všimol pohyb pod vŕbou, kde som markrom nameral hĺbku 1 m.  Šiel som teda na miesto a nahádzal som pár boilies  priamo pod ňu. Pripravil som si PVA a nahodil som to tam. Aj keď až na 5- ty krát to padlo do vody a nie na vŕbu. Do 30 minút prišiel záber od 7 kg kapra. Po chvíľke prichádza ďalší s váhou 6,70 kg.

                  

Následne som 2 hodiny čakal na záber. Padáčik ma prekvapil a po krásnom súboji som zdolal ďalšiu krásnu rybu, ktorá vážila 13,80 kg. Takže z miesta pod vŕbov som dokázal spraviť 3 zábery. V studenej vode je táto voda ťažká a každý záber sa počíta, čo mi potvrdil a jsprávca rybníka.

 

Pre carpfishingtime.sk

Dany

 

Galéria:

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »