Po ZK 2023 opäť pri vode

V tomto roku mi povinosti nedovolia tráviť viac času na rybách.Po úspešnom umiestnení na ZK 2023 som sa znovu vybral na túto pre mňa už srdcovú vodu. Kedže miesta, ktoré som chcel navštíviť boli beznádejne obsadené, musel som brať čo príde. A tak s kamošom Borisom sme dorazili na Paľkov. Bola nedeľa neskoro večer, rozložili sme tábor a to bolo všetko. Vzhľadom na môj zdravotný stav ( narazene rebro) bol pre mňa zázrak, že som vôbec išiel na výpravu. Pondelok po obede sme sa už na plno venovali rybolovu. Ryby o nás asi ešte nevedeli, pretože prvá lepšia ryba prišla až v utorok po obede. Sporadické zábery ma prinútili taktizovať.

Dôležitý faktor,ktorý si myslím, že zohral veľkú rolu na úlovkoch bolo sledovanie počasia, vietor, tlak. Podľa toho som si načasoval kŕmenie. Nachystal som si boilies v kyblikoch od 1kg po 5 kg. Pohrávam sa s istou hypotézou o množstve kŕmenia a tak som sa chcel presvedčiť, či to bude mať vplyv. Myslím, že sa stretlo šťastie, miesto, počasie, vedomosti. Od skorého štvrtkového rána som spal až poslednú noc s piatka na sobotu aj to len pár hodín. Kvantum rýb od 10kg do 14 kg som už ani nenosil na breh. Čeresnička bola šupinač o veľkosti 19kg+ a ryby od 15,5 do 18 kg 9 ks. Úspešné kŕmenie bolo boilies z rady top line Big black krab a Fresh octopus. Samozrejme s použitím pop up a pasty.

Takže opäť len jedno veľké ďakujem Šírava za super 5 dní. A veľká vďaka kamošovi Borisovi za to, že mi pomáhal nastupovať do člna. Bez jeho obetavosti a tabletiek od ďalšieho kamoša Michala by moja rybačka nebola reálna.Chlapci veľké ďakujem.

Pre carpfishingtime.sk

Dušan Rúčka

Najnovšie články