Multi Rig

Prvýkrát som sa s touto montážou stretol na Fishing show v roku 2019, keď som sa zastavil na pokec s Milošom Švihoríkom. Práve on mi ukázal možnosti využitia „Multi rigu“. 

Výhodou bolo nešpekulovanie a montáž som si rovno kúpil, keďže Carp ´R´ Us má vo svojom produktovom portfóliu aj hotové montáže. Táto montáž sa skladá z zo všetkého čo už mám odskúšané. Šnúrka Strip – X a háčik Centurion 2000 ATS, doplnená o dlhé rovnátko Mouthsnagger. 

V čom spočíva výhoda tejto montáže?  

Na D- éčkovom oblúku sa nachádza krúžok, kde sa nachádza vlas. Tým, že túto montáž široká škála využitia. Asi polovicu mojích ulovených kaprov bolo na na kombináciu potápavého a plávajucého boilies, čiže na panáčika. Multi rig môžete využiť aj na samotné potápavé boilies, prípadne na pop- up boilies. 

           

Tým, že občas si situácia vyžaduje mať boilies aj 5 cm pod háčikom. Jednoducho si len vymeníte vlas na krúžku. Keď sme pri rýchlej výmene, spomeniem ešte rýchlu výmenu háčika. Takže tento Multi rig je dokonale všestranný a účinný. Ešte spomeniem, že nad rovnátko pridajte olovený broček alebo plastické olovo. Háčik sa tým pádom krásne otáča do spodného pysku kapra.

Montáž si zhotovite bez problémov, ale ak si myslíte, že by to bolo pre vás obtiažne, nájdete ju TU.

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »