Rybačky z člna

Tak a mám za sebou dve víkendové rybačky z člna na rieke Váh. Mojim cieľom bolo hlavne prieskum daného úseku, či už sa väčšie kapre rozbehli.

Zvyčajne moju naháňačku za kaprami začínam na Malom Dunaji, ale tento rok som sa rozhodol ináč! Veľmi rýchlo som si uvedomil, že kapitálne kusy ešte neni sú pri chuti nakoľko tieto kapre boli sice na okolí(viditeľné), ale záber som dosiahol, len od menších jedincov. Úspechom, aj v tomto prípade znamenalo správna voľba nadväzcov, a miesto pokladania.

  


Moje najobľúbenejšie montáže, ktoré som aj teraz používal sú ronnie rig a d rig. Sú každopádne vhodné do toku, alebo do vôd kde sa nachádza veľa bielej ryby.
Za tieto necelé štyri dni som dosiahol 18 záberov na čele s prekrásnym unikátom, ktorý ma neskutočne potešil!! Asi nemusím vysvetľovať,že prečo.


Treba chrániť túto posádku, a vrátiť ich do svojho rodného miesta, aby nám urobili aj nabudúce radosť a možno aj našim deťom!!!

Za team Pirko-baits Slovakia Mário Juhos

 

Galéria:

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »