Máriové letné tipy

Typické letné počasie nám občas dopraje aj nezáujem kaprov o naše nástrahy. Prinášame vám Máriové tipy, ktoré vám pomôžu byť úspešný pri vode.

 

Letné počasie občas zníži aktivitu kaprov, máš nejaký tip ako dosiahnuť záber pri vysokých teplotách?

Dosiahnuť záber pri vyšších teplotách je dosť zložité podľa mňa. Musí tam sedieť viac faktorov. Tlak vzduchu (najlepší je dvíhajúci tlak a aj to stredný cca. 1005 a smerom hore), vietor je dosť dôležitý,totiž teplá voda má nízky obsah kyslíka a vietor dokáže prekysličovať tú vodu. Samozrejme ochladenie je dôležitá vec. Vtedy tieto faktory sú aktuálne! Takže sledovať počasie!

Aké miesta odporúčaš preskúmať? Plytké časti jazier, alebo si skôr za tie hlbšie časti?

Na priehradách určite odporúčam hľadať plytké časti spojené s jamami alebo s korytom . Na stojatých vodách napr. štrkoviskách určite stredné alebo ešte hlbšie časti a na riekach kraje koryta alebo vedľa prekážok.

Dôležitým faktorom je aj správny výber kŕmenia. Z čoho pozostáva to tvoje?

Ja osobne som zástanca boilies poskladané z rybých múčok. Vôbec mi nevadí sladká esencia v nich, ale základ musí byť rybacina. A v druhom rade by som určite nevynechal Robin red, čo je jeden z mojich favoritov!!! Na jar zvyknem prisypať aj trochu pelety alebo tigrý orech. V teplých mesiacoch už len tigráč.

Spomenuli sme kŕmenie. Ale prezraď nám, čo dávaš pod háčik ?

Po novom skúšam dávať pod háčik inú guličku, aké mám kŕmenie ale samozrejme, že je to tiež rybacia gulička. Keď sú cez deň horúčavy zvykol som skúsiť ronnie rig s popkou, čo mi už pripísalo nie jeden krásny ulovok! V lete zvyčajne chytám na jednu guľu bez popky.

 

 

Môže vás zaujať:

Rybačky z člna

O slovenských priehradách s Andrejom Kochanom

 

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »