Zmysel revírov Chyť a pusť

Máj býva jeden z mojich najobľúbenejších mesiacov na ryby. Krátke večerné vychádzky, snaha o dosiahnutie záberu a vychutnanie si následnej zdolávačky.

Tento rok bol trošku iný, rieku som z dôvodu vysokej hladiny vymenil za miestny revír s režimom „Chyť a pusť“.
Rezervácia Čaňa je z môjho pohľadu výborný revír, ktorý disponuje rôznymi možnosťami rybolovu.
Moje krátke výpravy začali na miestach, kde som si vyskúšal presné nahadzovanie. Využívanie spombového prútu a klipovanie vlascov mi nerobí problém. Nahodiť si na miesto mixík peletiek, boilies a method mixu zvýšilo aktivitu záberov. Je pravda, že to boli menšie ryby, no niekedy aj takýto záber poteší.
                    
Ďalšou voľbou pre výber miesta boli oblasti potopených stromov v blízkosti brehov, ktoré poskytujú rybám prirodzene útočisko. Najlepšie na týchto miestach je zdolávanie ryby, pretože ona veľmi dobre vie kam má ísť.
Vo všeobecnosti som si obľúbil montáž ronnie rig, ktorú používam nie len ak chytám na pop up ale aj v prípade, keď na lovné miesto nahadzujem jedno potápavé boilies, či kombináciu potápavého s pop up.
                   
Tento rok som sa tešil na novú príchuť Food Signal Evolution, ktoré je pripravovaný na báze prírodných, živočíšnych a rastlinných produktov. Navyše toto boilies obsahuje aj zložku Carp Immunity, čo znamená aj zlepšenie imunity kaprov. Ďalšia príchuť, ktorá mi priniesla zábery rýb bola príchuť Salmon&Peach vo verzii Attractive. Čiže je to rozpustnejšia a na krátky lov výborna voľba.
                     
Vrátim sa ešte k významu zveľaďovania takéhoto miesta. Okrem práce zväzu je potrebné, aby sme sa zamysleli aj nad tým, ako sa správame k okolitému prostrediu my rybári. Samozrejme každý z nás si chce chytiť veľkú rybu, no do spomenutých rozmerov ryba musí dorásť. Preto apelujem aj nad správnou manipuláciou na brehu, používanie podložiek a dezinfekčného prostriedku. V neposlednom rade je vhodné za sebou lovné miesto upratať, pretože sme boli už viackrát svedkami toho, ako odpadky ostávali po rybároch na lovných miestach.
Pre carpfishingtime.sk
Mato Horvat
Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »