Zemplínska Šírava- Slovenské more

Po dvoch nevydarených rybačkách na Zemplínskej šírave, ktorá nás teda riadane vytrápila sme tomu dali šancu opäť po roku. Vôbec nič sme nezmenili, ba naopak prišli sme ešte menej pripravení s za horších podmienok. Rozkladanie vecí za daždivého počasia okorenila už len moja otázka: ,,máme sonar? ‘’. Samozrejme sme nemali.

Ale nič to neubralo na chuti a pocitu z rybačky. Bol podvečer, veci sme mali pripravené a mohli sme vyviezť prúty. Bez sonaru, kaprárskym okom sme zvolili vzdialenosť 450m . Ako nástrahy sme volili boiles z rady Top-line, konkrétne Big black crab a Spice krill jahoda. Mohli sme ísť spať po náročnom dni príprav. Okolo 5 hodiny nad ránom krásny budíček. Nádherná jazda ktorá okorenila východ Slnka. Prichádzam nad rybu a je to krásny 10kg šíravský šupináč.

Následne prišli ďalšie zábery a čerešničkou na torte bol kapor o hmotnosti 17kg ktorý nádherne bojoval. Tomášovi sa žiaľ túto rybačku nedarilo. Avšak to nemenilo nič na tom, že sme sa tam nasledujúci víkend vrátili. Takmer identické miesto, tentokrát však kvapky dažda vystriedala horúčava . Teploty vysoko nad 30 stupňov taktiež neubrali rybám na chuti.

Prvé zábery dostávame už cez deň. A pomaly cez malé ryby Tomáš dostáva záber od väčšieho kapra. Konečne zlomená smola z jeho strany a Šírava sa mu za tie všetky pomotané šnúry a komplikácie odvďačuje. Nádherný kapor o váhe 15 kg bol len akýmsi štartom. Neskôr začali reagovať aj moje udice na Big black crab.

Tejto nástrahe som v tomto roku verný už od skorej jari. Najviac záberov prichádza v noci. Dostávame na breh pekné ryby s pocitom že sa nám na tejto vode konečne darí. Nie je jednoduché loviť na druhej najväčšej priehrade na Slovensku, na takzvanom Slovenskom mori. Ale tie výhľady, emócie a sila, ktorá vyžaruje z tejto vody je unikátna. Treba k nej prichádzať s rešpektom a vážiť si každý jeden moment, ktorý Vám ponúkne. Prajeme Vám nech Vám prinesie také chvíle, aké sme zažili aj my.

Pre carpfishingitme.sk

Tomáš a Miloš Dr Baits Tím

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »