Zachránila ma zmena počasia

Už sa stalo tradíciou, že s májom prichádza okrem teplého počasia aj moja prvá dlhšia výprava za rybami. Tanto rok som sa rozhodol, že navštívim maďarské jazero Harsány. Jazero disponuje kvalitnou osádkou veľkých rýb a nutnosťou nahadzovania na dlhšiu vzdialenosť.

Miesta na jazere sú permanetne obsadené a tlak na rybu je vysoký. Doslova kapor si môže vybrať z ponúkaných nástrah. Pre mňa to znamenalo  len jedno, kvalitná príprava pár týždňov pred samotnou rybačkou. Rozhodol som sa, že kŕmenie bude pozostávať z korenisto- ovocnej  príchute. Voľba padla na príchuť Devill Krill a Angry Plum. Aby lovné miesto bolo pre ryby stále atraktívne rozhodol som sa pre boostrovanie identickým boostrom pre jednotlivé príchute. Boostroval som približne 3 týždne pred odchodom na rybačku.  Nezabudol som taktiež aj na trietiu príchuť, na Giganticu, na ktorú som chytal pred mesiacom a dosiahol som pri krátkej rybačke krásny výsledok.

18471300_10209559714013263_2080609907_n

Týždeň pred rybačkou som sledoval počasie a všetko mi hralo do karát, oblačné počasie spojené s dažďom ma upokojovali. Všetko sa zmenilo 3 dni pred odchodom, môj parťák ma informoval, že ryba sa začala vytierať , čo bolo spôsobené krásnym slnečným počasím. Celá predpoveď sa zmenila a aj počas našej rybačky malo slniečko potiahnúť a vytúžená zmena sa posunula na deň nášho odchodu. No k tomu sa dostanem neskôr.

Po príchode na lovné miesto nasledovala klasika, mapovanie terénu a osadenie bóji. Moje lovné miesto sa nachádzalo v zdialenosti približne 80m.

Prvé dni sme sa záberu nedočkali, ryba sa chytala na miestach s hĺbkou cca 0,5 m na opačnej strane jazera. Naše snaženie to ale neodradilo, pravidelné kobrovanie , spombovanie pripravovalo naše miesto na nájazd kaprov.

Nasledujúci deň priniesol na mojom mieste zábery len od pleskáča, nevadí , neprestával som krmiť a čakať na jazdu od kaprov, ktoré tam sú. Druhá noc priniesla menšiu zmenu počasia a ráno nám trocha pršalo, čo bolo super, pretože na mojom mieste som zaznamenal prvú jazdu  na osamotený Criticals príchute Gigantica. Podarilo sa mi chytit zaujímavého lysca, dvojfarebná ryba sa len tak nechytá často.

IMG_20170523_111909

Počas dňa som sa záberu už nedočkal avšak výrazne sa ochladilo. Preto som pripravil opať kŕmne miesto a čakal na večer, jednoducho povedané čakal som príchod ďalších záberov. Po večernom prehodení udíc sa otočil vietor a začala kvalitná búrka, nikdy som sa netešil viac. V noci som veľa nenaspal pretože nakoniec som sa dočkal 4 záberov od väčších rýb s váhou 15kg, 17kg a 20,60 kg.

18620305_10209647350844129_2492362902507969709_n

Taktika a nástrahy sa vyplatili a som si istý, že ak by som ostal ešte jednu noc , tak prídu ďaľšie pekné ryby. No pravdepodobne chcú, aby som ich navštívil ešte raz. 🙂

 

Galéria:

Najnovšie články