Štart do novej sezóny – Samuel Wielgos YSSC

Tak ako každý rok tak aj tohto roku 15. mája som sa vybral k vode na týždňovú výpravu na moju obľúbenú zväzovú vodu.

Privítalo ma ideálne počasie na kapry vietor pod mrakom občas spŕchlo. Proste GOOD METEO strašné som sa tesil, že by ryba mohla byt pri chuti. Lovil som na dvoch miestach jedno som si masívne rozkrmil boiliesom a partiklom a potom už chytal len z 5 guličkami k montáži. Druhé miesto som mal asi o 50m ďalej kde som však kŕmil iba 7 guličkami k montáži. Prvý zaber prišiel okolo obeda z prekŕmeného miesta krásna 8kg ikernačka bezchybná ryba. Potom sa mi už nedarilo urobiť zaber až na ďalší deň na poludnie, kedy ma prišiel pozrieť lisček z váhou 6,5kg znovu jeden zaber za deň.

Tretí deň sa zmenilo počasie vietor ustal slnko pálilo a ryba sa neukázala ani na hladine ne že na podložke, také počasie som mal 2 dni ryby som skúšal hľadať pri brehu na plytčine aj stĺpci na zig rig no záber nie a nie prísť. Piaty deň sa to konečne zmenilo začalo fúkať no slnko stále svietilo myslel som že ďalší deň budem bez ryby vtedy sa ozval hlásič a pekný 7,5kg šupík bol vonku. Urobil veľkú radosť.

Ďalšia ryba sa mi podarila tesne po zotmení šupík 7,8kg, takú rybačku som dlho nezažil . Ideálne počasie znovu ustalo a mňa čakala krásna horúca sobota ktorú sme si spolu s priateľkou užili opaľovaním a kúpaním no bez ryby až tesne pred ukončením lovu sa mi podaril najmenší kaprík vypraví 4,5kg . Posledný deň vypraví sa znovu zmenilo počasie začalo fúkať, kropiť. Čakal som, že takéto prudké zmeny počasia ryby odradia a nebudú žrať. Mýlil som sa ryba bola pri chuti za 4 hodinky sa mi podarili 4 zábery. Z toho 1 lisec mne a jeden priateľke, jej osobák ! Obi dva mali 7,5kg. Jedného kapra som stratil v prekážke odtrhol 0,80mm šokovku strašné ma to štvalo. Čo už išli sme ďalej, ďalší záber no aj o toho som prišiel na člne vo veľkom vetre a vlnách. Tak také krátke zhrnutie týždňa pri vode.

Niečo malo k montážam a kŕmeniu. Montáže som používal jednoduché z šnúrky BLACK MYSTICK bročku rovnátka a z háčikov KORDA WIDE GAP veľ. č. 6 a VMC Mystic Carp Short Shank veľ .č . 6 . Sedeli na jednotku v strede spodnej časti tlamky.

Na kŕmenie som používal boilie mix, ktorý sa skladal z boilies rady classic OLIHEN/MUSLA 20MM, SEAFOOD SLIVKA/CESNAK 20MM SUPRAFISH SKEBLE/SNEK 20MM zaliate CLS SVESTKA a LIQIUD LIVER BOOSTROM. Ako nástrahy som skúšal jednu 20mm guličku z novej rady SUPRAFISH a to príchute SKEBLE/SNEK a KRAB. Na každú guľu prišla ryba. Potom som skúšal novinku BIOKRILL a ROBIN RED A.C. BRUSINKA. Tak isto hlásili úspech no najviac záberov som mal na osvedčené boostrovane boilies BIOSQUID. Vypráva podľa mňa skočila veľmi pekne, skveli štart do sezóny . Prajem Vám veľa pekných chvíľ pri vode a veľa úspechov…..

 

Fotky:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »