Výprava Tovačov

Zdravím Vás priatelia a priaznivci Carp Only. Vyrazil som na týždennú výpravu a to aj s mojím kamarátom Tomášom. Naša výprava bola dlho plánovaná a tak očakávania bolo veľké.

Akonáhle sme dorazili na miesto, tak začalo vybaľovanie. Základom bolo nafúknuť čln a ihneď zmapovať možné miesta, kde by sa dali dať tyčovky. Celé nám to sťažoval fakt, že bolo vyčerpávajúce horúco a slnečné lúče hriali ako v Egypte. Každý sme si našli svoje miesto pre tyčové bójky. Vzdialenejšiu tyčovú bójku som položil do 6,6m a to vo vzdialenosti cca 160m. Bol tam pekný nábeh z 9m a ja ukladal do 7,5 m hĺbky montáž, ktorú pozostávala z 20mm pop up Sea Food a 24mm Red Diablom (klasická montáž pre mňa: D) Druhú tyčovú bójku som položil cca 90m od brehu na 6m. Táto tyčovka sa mi páčila, čo sa týka svojej rozmanitosti, ako to okolo nej vyzeralo, ďaleko lepšie.
Na 6m bol horizont z každej strany bol nábeh z 8,5 ma za tyčovou bójkou sa nachádzalo mušľové pole. Povedal som si, že tu pôjdem na istotu. Echolot mi ukazoval aktivitu rýb, ešte pred položením montáže. Niekto na toto vôbec neberie ohľad, že mu echolot ukazuje ryby. Mňa vždy teší sa do neho pozerať a vždy mi to zdvihne sebavedomie. No neviem no, každého vec.
Na montáž som dal dve 24mm boilies Peach & Black Pepper a to 3cm od háčika. Musím povedať, že som pri tejto tyčovke kŕmil podstatne viac, než pri prvej. Nasypal som hneď 3kg Peach @ Black Pepper. Neviem prečo, ale pri prvej tyčovke som kŕmil Freneticom ALT Chilli Spice, tak aby to ladilo k Red Diablu.
Tu som však na prvý zákrm použil tak 2kg a kŕmil som plošne ak montáži dal jednu hrsť. Tom To mal podobne. Tak sme spoločne sadli k vychladenému pivku a kochali sa krásnou prírodou. Neustále sme pokukovali po svingroch.
Pár hodín to trvalo a ozval sa záber. Tom zdoláva svojho prvého kapra a je to lysec. Ďalší záber na seba nenechal dlho čakať a zdoláva ďalšieho, tentoraz šupináča. Obaja máme radosť z každej ryby. Musím Vám popísať to čo, mnohí z Vás určite dobre poznajú, tak tieto vety kľudne preskočte 🙂 Ide mi o to, keď máš možnosť, že môžeš zdolávať z lode, je krásne slnečno, hladina ako olej a ty?
Ty na lodi s prútom, ktorý sa pomaličky ohýba, až k hladine a ty si nervózny, že nevieš čo je na konci. Slnko vykukne z malého podmráčku a ty akurát dvíhaš prút, navíjaš a vidíš v lome lúčov a v čistej vode, ako sa ukazuje obrys tela kapra, ktorý je vo svojom teritóriu a nedá ti nič zadarmo. Povoluješ mu, pretože Ti ukazuje, kto je tu doma a ty len utieraš čelo od potu. Dochádzajú mu našťastie sily skôr ako tebe a ty ho necháš len tak vkĺznuť do podberáku a vieš, že si vyhral. No pocit neskutočný !!!
Vypichol by som pár pekných rýb, čo nám celkom urobili aj neurobili radosť. Tom si zdvihol svoj osobák na krásnych 14kg a to pekným pupkatým lyscom, ktorého oklamal boiliesom Peach. Ja som chytil tiež pár pekných kúskov v rozmedzí 10 – 14kg. Akonáhle som zdolal kapra a vracal sa z vody, Tom volá: „poď rýchlo  “ Ten ide ako ja, keď nestíham do práce.
Tak som sa smiechom odovzdal loď a Tom vyrazil pre kapra. Vždy, keď jeden z nás bol na vode a zdolávali kapra, tak druhý na neho volal, či je dobrý, alebo nie. Tom volá noooo uvidíme: D Tak som netrpezlivo prešľapoval a čakal, až privezie kapra. Nakoniec sa z toho vykľul kapor o váhe 14,64kg a Tom si počas jednej výpravy zdvihol po druhý krát svoj osobný rekord.
Neskutočne som mal radosť a ten jeho výraz v tvári, bol pre mňa potešením. No nemusím popisovať ako bol šťastný. Aj keby som nechytil nič, mám z neho radosť. Sám si všetko našiel, položil a som rád, že o to väčšiu radosť z krásneho šupináča mal.
Sadol som do čĺna a zmenil som návnadu na boilies, na ktorom som začínal a bol ním Red crustacean (Červený kôrovec). Táto gulička mi nahnala už v minulosti veľa pekných rýb. Opäť som dal dve 24mm. Za necelú hodinu od prevezenia, sa mi rozvučal signalizátor a ja skáčem do lode. Kapor stále uháňa, a ja priamo za ním. Kapor nejde odlepiť od dna.
Ťahá ma cca 700m od mojej tyčovky, ja začínam byť mierne nervózny, či sa nejedná o sumca. Konečne po 45min vidím obrys kapra. Po ďalších 30min zdolávam kapra, ktorý je pre mňa prekvapením.
Nejedná sa o veľkého kapra, ako som si mysles, ale je to kapor o váhe necelých 12kg, ale tá bojovná sila a neskutočné nasadenie ryby, mi len ukázalo, že nie vždy, musí mať kapor poriadnu váhu, aby dokázal rybárov uňaviť. Vraciam sa mierne sklamaný späť. Stále tomu nemôžem uveriť. Po chvíli sa mi rozbieha druhý prút.
Zdolávanie trvá oveľa menej cca 20min a na konci sa objavuje kapor, ktorý posunul môj osobák na 18,05kg a rovných 100cm. No moja radosť je neskutočná. Som rád, že som vydržal, nepoľavil, kŕmil a dokázal si to, že keď sa rybe trafíte do chuti, tak Vám to oplatí. Peach & Black Pepper sa veľmi osvedčil.
Avšak, väčšinu kaprov som pochytal na Red crustacean (Červený Kôrovec), ktorý pre mňa bol trefa do čierneho. Veľmi dobre fungoval v spojení s ekonomickou radou Frenetic ALT Chilli Spice.
Písali sme si s Tomom úlovky a skončili sme po týždni na nasledovných číslach. Tomášovi sa podarilo prekabátiť 23 kaprov, pričom 13 z nich bolo cez 10kg a už spomínaný najväčší mal 14,64kg.
Mne sa podarilo prekabátiť 29 kaprov. 19 kaprov cez 10kg, je pre mňa veľkým úspechom a o to viac, že ​​najväčší bol 18kg krásavec šupinatý a hneď vzápätí ma potešil 16,5 kg nočný krásavec. Celkovo, keď to spočítam, tak sme si to užili veľmi dobre a boli sme radi, že sme zažili takú výpravu, na ktorú budeme veľmi dlho spomínať.
Chcem Vám poďakovať za to, že venujete priazeň mojim článkom. Som rád za ohlasy, že sa vžíváte do príbehov. Je to pre mňa veľmi pozitívne a stále ma to poháňa ďalej a ďalej.

Za Team Carp Only

Roman Panáček

Česká verzia článku:

http://starfishing.cz/cs/blog/127-kapri-divadlo

 

Galéria:

 

Najnovšie články