Vydarená noc na Ružíne

Ahojte, zdravím všetkých priaznivcov kapráriny. Tento článok bude o tom, ako som strávil jednú vydarenú noc na Ružíne. 
Bola sobota a zobudil som sa po nočnej v práci okolo obeda, ako prvé po otvorení oči siaham na mobil a píšem si s kamošom o tom ako sa mu úspešne darí odchytávať kapre v jednej z Ružínskych zátok. Nakoľko sa mi zmenili plány a zistil som, že nasledujúcu noc budem môcť stráviť pri vode, tak som neváhal, pobalil čo nejmenej vecí a už som sedel v aute smerom na vodnú nádrž. 

Na tomto a ani žiadnom podobnom mieste som nikdy nechytal, bola to moja premiéra. Po odstavení auta na ceste som zistil, že lovné miesto sa nachádza asi 100m od auta stŕmim kopcom dole. Noložil som všetky veci na seba, v ľavej ruke púzdro s prútmi, v pravej ruke lehátko a na chrbát batoh. Po príchode na miesto sme si s kamošom podali ruky a trocha kecali, keďže ma tlačil čas, tak som už chcel mať montáže čím skôr vo vode. Nakoľko to bola krátka rybačka, chcel som z nej vyťažiť čo najviac, preto som siahol po rozpustnych boilies od Pirka. Na ľavý prút smerovala žltá popka s bielou kukuričkou a na pravý prút four fish mix shellfish. Prúty nahodené, po menej než dvoch hodinách sa ozýva pravý signalizátor, po zaseknutí som cítil slušný odpor, ktorý ryba kládla a nasledovala pár minútová zdolávačka, ryba zašla do prekážky a mne sa podarilo vytiahnuť už len konár. Bol som ale rád, že záber prišiel v tak krátky čas a na guličku o ktorej som nevedel, či na tejto vode bude fungovať.

Po ďalších dvoch odopnutych rybách sa mi konečne podarilo zdolať kapríka, od tejto chvíle mi zábery chodili pravidelne ale stále len na ten pravý prút. Začalo sa stmievať a ja som sa rozhodol dať aj pod ľavý prút rozpustnú guličku, zakŕmil dvoma hŕsťami a šiel spať, noc bola kľudná a ani raz to nepíplo. S vychádzajúcim slnkom sa začali ozývať aj oba moje signalizátory, zábery chodili pravidelne a striedavo na oba prúty, bol som veľmi milo prekvapený, nakoľko za tak krátky čas sa mi ešte nepodarilo docieliť toľko záberov a po rozpustnych boilies od Pirka siahnem určite aj nabudúce. 

Pre carpfishingtime Chris.

Najnovšie články