Vlasec Luxury Carp High-Visibility

Pri prezeraní katalógu s novinkami Giants Fishing sa nedal neprehľiadnúť vlasec Luxury. Osobne ma zaujala farba , pretože mám rád farebné vlasce. Túto farbu považujem za plus počas zdolávania ryby hlavne v noci. Druhou vecou, ktorá ma na tomto vlasci zaujala bola jeho cena. Za 600 m platiť len cca 11 € nie je zlé. 

Trošku som sa zaujímal o materál, z ktorého je vlasec vyrobený. Japonská kvalita zaručí vysokú pevnosť v uzle a odolnosť voči oderu. Oceníme to hlavne pri love v náročnejších podmienkach. 

           

A aké sú to vlastne náročnejšie podmienky? Asi každý z vás sleeduje videá Jakuba Fabiána, ktorý sa podieľa na vývoji produktov tejto českej značky. Neváhal som a oslovil som ho, aby trošku priblížil aké ma skúsenosti s testovaním vlasca Luxury a do akých podmienok je tento vlasec vhodný.

Jakub Fabián:

S vlascom mám veľmi dobré skúsenosti, lovil som s ním koncom minulej sezóny na dvoch veľmi náročných výpravách. Jedna bola na Dunaji, kde som vyvážal 350m v toku používal som backleady, vlasec išiel cez všelijaké hrany, na ktorých boli aj korýtka. Proste dostal fakt zabrať a myslím si, že obstál veľmi dobre a pomohol mi uloviť 21,2 kg dunajského kapra.

A rovno po tejto výprave som sa s vlascom vybral do Slovinska, kde som používal 0,30 mm na náhod. Hádzali sme na vzdialenosť 100m. Perfektne to lietalo, vlasec nie je moc prieťažný, je tvrdší, ale dobre sa s ním pracuje. Takže aj na ten odhod mi perfektne vyhovoval.
Následne som ho použil na štrkovisku Tovačov, kde som lovil „Tovačovské tanky“. Tam som odchytal s týmto vlascom, tak ako aj na Dunaji, s hrúbkou 0,35mm. Išlo to cez niekoľko kamenistých hrán, jazdili mi tie kapre, vozil som cez 300m. Vlasec to zvládol bez problémov, je fakt dobrý.
Vlasec je vhodný do všetkých podmienok, vôbec sa ho netreba báť aj pri vyvážkach 300 – 400m. Bez problémov zareaguje a uvidíte záber. A takisto do náročných podmienok, kde sú prekážky, kde sa potrebujete oprieť do toho vlasca. Tenšie priemery sú fakt vhodné na nahadzovanie, dobre to sedí na navijáku, dobre to lieta.
Takže podľa priemeru je vhodný do každej situácie.

           

 

Vlastnosti:

Farba: oranžová , zelená

Návin: 600m , 5000m

Priemer / Nosnosť:

0,23mm / 5,9kg

0,26mm / 6,9kg

0,28mm / 7,9kg 

0,30mm / 9,3kg

0,35mm / 10,5kg

 

Eshop: 

www.hobby-g.com

www.prekaprarov.sk

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »