Trakker Revive (Do novej sezóny)

Pred začiatkom sezóny asi každý z nás premýšľa čo nové zakúpiť, aké krmivo si zadovážiť, čo vymeniť a čo opraviť. Sezóna výstav sa nám za chvíľu skončí a jarné počasie nás začne lákať k brehom našich vôd. Teraz je však čas na prezeranie a skúmanie noviniek na e-shopoch a pultoch obchodov. Ak sa vám stáva, že si neviete vybrať, alebo nie ste si istý či ten, ktorý produkt sa oplatí kúpiť skúsim vám v tom pomôcť.

Ako prvé by som vám chcel predstaviť niekoľko užitočných produktov zo série Revive od firmy Trakker na ošetrenie našej výbavy. Jedná sa o prípravky na čistenie, ošetrenie a opravu nepremokavého oblečenia, bivakov, spacákov. Samozrejme pridávam aj linky na tieto prípravky, alebo si jednoducho kliknite na obrázok na presmerovanie na E-shop.

Antibakteriálny čistič spacáku – Revive Sleeping Bag Anti-Bac Wash

Ako aj názov napovedá tento produkt bol vyrobený na vyčistenie spacích vakov. Jedna z dôležitých častí našich výbav si zaslúži trocha ošetrenia hlavne ak si zoberieme, že nám poskytujú komfort pri spaní a to v chlade a vo vlhkom prostredí. Vačšina rybárov svoje spacáky skladuje v kompresnom obale, čo už samo o sebe nepridáva na životnosti spacích vakov, keďže sa tým znehodnocujú duté vlákna, ktoré majú za úlohu udržiavať príjemnú teplotu v spacákoch. Takisto pri takomto skladovaní vznikajú nepríjemné pachy a baktérie.

Tu prichádza na pomoc prostriedok zo série Revive, ktorý sa jednoducho pridá do práčky namiesto aviváže. Odporúča sa prať pri teplote 30°C.  Cenovo vychádza na 5,10 Eur za fľaštičku, ktorá je na jedno pranie.

Antibakteriálny čistič spacáku – Revive Sleeping Bag Anti-Bac Wash

Čistiaca a ochranná sada – Revive Apparel Wash & Protect

Ďalším prípravkom je čistiaca a impregnačná sada pre vodeodolné oblečenie. Vytvorená je na polyuretánovej báze. Set obsahuje dve fľaštičky po 150ml ako čističa tak aj impregnácie na jedno použitie. Takisto sa jednoducho aplikuje pri praní, čistič sa použije namiesto prášku na pranie a impregnácia namiesto aviváže. Odporúčaná teplota prania je takisto 30°C. Cena tohto setu je 7,06 Eur.

Čistiaca a ochranná sada – Revive Apparel Wash & Protect

Opravná sada – Revive Shelter Repair Kit

Teraz niečo pre naše bivaky. Jednoduchá sada na rýchlu opravu trhlín bivakov, ktorá by nemala chýbať nikomu z výbavy. Žiaľ niekedy sa stane, že sa podarí vyrobiť si trhlinu v bivaku a vtedy nám príde vhod tento set na opravu. Obsahuje tri priehľadné náplaste, čistiacu utierku a prúžok na zosilnenie.

Veľkosti náplasťov: 225x75mm, 35x35mm, 22x22mm. Najväčší je ideálny na vystrihnutie si potrebnej veľkosti podľa veľkosti trhliny. Výsledný vzhľad opravy je takmer nebadateľný. Cena tohto setu je 17,65 Eur.

                                                                                  Opravná sada – Revite Shelter Repair Kit

Impregnačná sada – Revive Shelter Reproofing Kit

Väčšina bivakov na trhu je od výroby naimpregnovaná, ale časom sa táto vrstva stráca. Samozrejme nejde o to, že by bivak začal prepúšťať vodu, ale jeho vlastnosti sa tým menia. Začnú prijímať do seba vlhkosť čo spôsobí, že sa stráca jeho vzdušnosť, čo ďalej vytvára viac kondenzácie v bivaku. Taktiež sa predlžuje čas potrebný na jeho vysušenie. Našťastie existujú viaceré prípravky na opravu tejto nepríjemnosti, jedným je práve impregnačná sada Revive na silikónovej báze. Sada obsahuje sprej na priamu aplikáciu na bivak a koncentrát. Použitie je jednoduché iba sa nasprejuje na bivak potrebné množstvo impregnácie a nechá sa vysušiť na vzduchu. Koncentrát je možné takisto naniesť priamo na bivak za pomoci handričky a nechať vyschnúť na vzduchu. Samozrejme koncentrát sa dá rozriediť s vodou na použitie do speja. Sprej vystačí asi na 7 m2 plochy a komplet set asi na 24 m2 plochy. Tento prípravok sa dá použiť aj na nepremokavé oblečenie. (pozn. Impregnácia na silikónovej báze vydrží viac ako  polyuretánová). Cena setu je 30,98 Eur

Impregnačná sada – Revite Shelter Reproofing Kit

 

Opravná a čistiaca sada – Revive Shelter Complete Care Kit

Poslednou sadou je kompletný set pre bivaky a to na čistenie, impregnáciu a opravu, ktorý sa skladá prevažne už z vyššie opísaných produktov. Obsahuje: 1x Shelter wash/čistiaci prostriedok na bivaky, 1x Shelter proofer/impragnačný sprej, 1x Shelter proofer concentrate/impregnačný koncentrát, 1x sadu na opravu trhlín, 1x jemnú špongiu, 1x multicard/škrabku na nečistoty.

Zatial som nespomenul samotný Shelter wash, prípravok na čistenie bivakov. 330 ml prostriedku v spreji na odstránenie nečistôt z bivakov. Aplikuje sa po prvotnom umytí čistou vodou, následne sa nastrieka a utrie sa dodávanou špongiou. Po použití sa bivak ešte raz pretrie špongiou s čistou vodou. Pred použitím impregnácie je potrebné nechať bivak vyschnúť. Cena celého setu vychádza na 40 Eur.

Opravná a čistiaca sada – Revive Shelter Complete Care Kit

 

Originálny článok nájdete na :

https://undergroundangling.eu/trakker-revive-do-novej-sezony/

 

 

 

Najnovšie články