Fishing Show 2020 mojimi očami

Môj dobrý kamarát Maťo Horvat ma po výstave poprosil, aby som v pár vetách priblížil môj pohľad na tento malý rybársky sviatok, ktorý sa koná v Trenčíne.

Po dvoch rokoch sa mi konečne podarilo vybaviť si voľno v práci na túto prestížnu akciu. S kamarátom Rišom, Jakubom a jeho priateľkou Baškou sme sa poskladali do jedného auta a v piatok 6. marca vyrazili okolo šiestej ráno z Prešova. Cesta by mala trvať okolo troch hodín, a tak sme s časovou rezervou ešte v pohode stáli na káve a WC. Po príchode k výstavisku nás prekvapilo kvantum áut z celého Slovenska. Zaparkovali sme na blízkej lúke. Pri vystupovaní sme šli všimli, že Jakubov prvý krok takmer viedol na psí výkal. Takáto ,,časovaná bomba“ by sa s ním viezla celý deň po výstavisku. Našťastie ju o pár centimetrov minul. Čoskoro už stojíme v rade na lístky a tešíme sa, čo nás vnútri čaká. Samozrejme som mal svojich favoritov, ktorých som chcel navštíviť. Vstupujeme do pavilónu P1, kde nás víta showroom NIKL,Trakker, Aqua, Cygnet, Solar, Carprus. Vau! Nakoľko je Aqua Products moja srdcovka, obzrel som si všetko, čo mi padlo do oka. Prúty Atom, Pioneer 150, či legendárna súprava Torrent F12 boli radosťou mojich očí.  Odchytávam si Honzu Dadáka a Miloša Švihoríka na spoločnú fotku. Pri jednom pulte vidím stáť malého človiečika so širokým úsmevom. Karel Nikl predstavuje rybárom novinku Salmon&Peach. Prichádzame k nemu, ovoniavame novinku a samozrejme si robíme spomienkovú fotku s touto legendou. Karel nám ochotne ukazuje montáž Ronnie rig. Vysvetľuje nám, že je ešte veľa rybárov, ktorí túto montáž nevedia zostrojiť a správne prezentovať. Pýta sa nás, kde chodievame loviť a ako sa nám darí.

                      

Postupne ideme na poschodie, kde máme v pláne navštíviť chlapcov z Mastodont baits, Katran a Pirko baits. Vítame sa s chalanmi z Mastodontu a ochtnávame pri nich za pohárik destilátu. Nakoľko Kubík je ich člen tímu, zdržiava sa dlhšie a nakupuje veci na sezónu. Ja zatiaľ idem ku kamarátom z Prešova z firmy Katran fishing line. Za pár rokov, odkedy Imrich Kaščák (Iťo) dováža produkty tejto značky na Slovensko, sa stali tieto produkty medzi rybármi veľmi obľúbené. Od vlascov až po ihly. Ale najviac si vážim Iťov proklientsky prístup. Samozrejme, že po príchode na jeho stánok sme si dali do jednej, druhej a tretej nohy. Diskutujeme o novinkách, a aj o stáliciach v sortimente.

Ďalej sa presúvame ku Andymu a stánku Pirkobaits. Tam stretávame manželov Capovcov. S Michalom a Ikou som chodieval na ryby už od útleho detstva. Na brehoch Domaše a Ružína sme strávili týždne. Diskutujeme a rozoberáme Andyho sortiment. Je vidno, že Andrej Kochan vložil do týchto produktov svoje skúseností. Veľmi sa mi páči Andrejova filozofia. Nepotrebuje veľa testerov a všelijaké reklamy aby sa zviditeľnil. To by sa odrazilo aj na cenách konečných produktov. Radšej bez reklamy a s lepšou cenou.

Ďalej sme chceli navštíviť expozíciu firmy Nash. Svetoznáma značka, ktorej produkty s obľubou používam už veľa rokov. Na stánku sme mali kamaráta Dušana Schneidera, ktorý sa venoval bižutérii a prezentácii montáži. Prehodili sme pár viet a išli sme obzrieť celú expozíciu. Bola by veľká škoda nevyskúšať trenažér, ktorý simuluje zdolávanie rôznych druhov rýb. Prirovnal by som to k tomu, keď dáte dieťaťu hračku do ruky. Prv som to skúsil ja, a potom aj Baška. Prút držala v ruke prvýkrát a určite nie posledný. Prúty Scope sú fenoménom v kaprárine už veľa rokov. Sám vlastním 10ft aj 6ft verziu týchto prútov a nedám na nich dopustiť. Ak si chcete skúsiť akciu týchto prútov, takýto trenažér je skvelým miestom.

Neďaleko sa nachádza aj stánok LKbaits. Ideme omrknúť nové Nutrigo. Na stánku sa nám ochotne venuje jeden pán a vysvetľuje nám princíp produktovej rady Nutrigo. Fakt treba vzdať úctu tímu Lukáša Krásu, že dokázal priniesť na trh niečo nové.

Posledný showroom, ktorý chcem navštíviť je stánok Sticky/Pelada. Tohto roku sa zrodila pekná spolupráca medzi Majom Syskom a Dávidom Fořtom. Spoločný stánok Sticky baits a Ridgemonkey bol naozaj ukážkový. Aj samotné vystavenie produktov bolo fakt na úrovni. Skôr ako som sa dostal k svojím ,,bratom“ ,zastavili sme sa pri Kubíkovi Fabiánovi. To je chlapec z východu, ktorého si veľmi vážim. O pár metrov už zachytávam vôňu mojich obľúbených Sticky produktov. Kvalitné anglické produkty, ktoré ma ešte nikdy nenechali v štichu, nosím so sebou k vode už štvrtý rok. Na stánku je poriadne rušno. Dávid je neustále zaneprázdnený poradenstvom ohľadom RidgeMonkey a oblečenia KUMU. Dávid nie je len skvelý rybár, ale aj odborník v tom, čím sa živí. Každému človeku ochotne poradil a všetko vysvetlil. Ja osobne som si od neho vzal hlbokú panvicu RidgeMonkey Multi Purpose, ktorá bude od dnes so mnou stále pri vode. S Máriom si pripíjam a kecáme, čo bude v ďalšej sezóne. S chalanmi z tímu ,, Sticky family“ si robíme spoločnú fotku a keď som už tu, nakladám si do krabice pár kilogramov The Krill a Bloodworm na sezónu. Pomaly sa lúčime a my sa vydávame na cestu domov.Pred Ružomberkom ešte stojíme na salaši ochutnať fajnové bryndzové halušky. Po zotmení prichádzame do Prešova a konštatujeme, že sa oplatilo ísť. Každému rybárovi, ktorý sa fakt venuje tomuto koníčku, odporúčam takúto výstavu navštíviť a zoznámiť s mnohými skvelými ľuďmi.

 

Martin Birkner

 

Galéria:

Najnovšie články

Trakker DB7-R Bite Alarm Set 3+1

Veľkým pokrokom v rámci značky Trakker je ohlásenie noviniek v oblasti hlásičov. Prvé náznaky tejto novinky boli verejné začiatkom leta na instagrame. Táto značka produkuje

Čítať »

Holdcarp DIGITAL Smart Cradle

S vynikajúcim nápadom prišla značka Holdcarp a tým je jedinečná vanička pod rybu Digital Smart Cradle. Čiže jednoducho povedané vanička, ktorá nielen chráni bezpečnosť ulovenej

Čítať »