Riečny lov kaprov v prekážkach

Lov na rieke je pre mňa vždy fascinujúci. Sú situácie kedy si myslíte, že ste sa rieku naučili čítať a nakoniec vám pripraví opäť ďalšie prekvapenia. To bolo aj v mojom prípade, počas minulej sezóny som doslova trpel, pretože som sa nevedel zbaviť atakujúcich jalcov väčších rozmerov. Rád lovím v prekážkach, doslova vyhľadávam tieto miesta a práve tam putujú moje nástrahy.     

           

Táto sezóna je jednoducho vynikajúca. K rieke chodievam vyslovene vo večerných hodinách z viacerých dôvodov. Začal som využívať kriticky vyvážené nástrahy, ktoré prezentujem na koncovej montáži multi rig. Túto montáž som už prezentoval v článku TU. Pre mňa je to vynikajúca montáž vhodná do každej situácií.

Vrátim sa k miestam, ktoré vyhľadávam. Väčšínu prekážok tvoria potopené stromy, prípadne prevysajúce konáre, ktoré rieka poskytuje a práve tam ryby zbierajú prirodzenú potravu a samozrejme moje boilies. Krmím minimálne, bez väčšieho množstva boilies a bez peliet a partiklu. Moja obľúbená príchuť je jednoznačne Devill Krill, na kŕmenie využívam Economic radu Chilli – Spice. Je to ekonomická verzia, veď 1 kg vychádza na 5,45 € a kaprom to jendoducho chutí. 

Zábery od kaprov sú razantné, ktoré preveria vašu pripravenosť. Reakcia na záber je dôležitá, pretože počas chytania v blízkosti prekážok kapor vie najlepšie, čo sa nachádza pod vodnou hladinou. Dôležité je dostať kapra mimo prekážok, ale to neznamená, že máte vyhraté. Ťah hore, alebo dole prúdom je pre kaprára niečo neopísateľné. 

Počas takýchto krátkych vychádzok sa mi pdoarilo chytiť pár kaprov, ktoré ma neskutočne potešili. Šesť vychádzok k vode mi dopriali 5 kaprov. Dokonca sa mi podairlo chytiť jedného kapra 2 krát. Toho kapra si budem pamätať vďaka chýbajúcej časti zadnej plutvy. Myslím si, že aj napriek tomuto „ hendikepu“, bude súboj s ním viac a viac náročnejší. 

           

Ak to mám zhrnúť, lov na rieke je niečo, čo ma napĺňa a verím, že mi táto sezóna prinesie ešte ďalšie podobné zážitky. 

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »