Prvá skúsenosť s boilies Gigantica

Sezóna 2017 odštartovala a my rybári máme možnosť opäť tráviť voľný čas pri vode a chytať na naše obľúbené nástrahy. Samozrejme počas voľna v podobe zimného obdobia prichádzali rôzne značky s novinkami, ktoré  si pre nás pripravovali.

Jednou z noviniek tejto sezóny je aj príchuť Gigantica, ktorá ma po otvorení balíčka zaujala svojou vôňou , farbou a zložením. Rozhodol som sa, že si Giganticu zakúpim a vyskúšam pri vode. Počasie bolo ideálne a ja som mal možnosť zachytať si pár hodín na súkromnom rybníku Padáň, neďaleko Dunajskej Stredy.

Rybník je kvalitne zarybnený s kapitalnými kaprami. Keďže som mal k dispozícii krátky čas lovu, krmenie pozostávalo z pripravenej pva pančuchy so stick mixom a nadrtenou giganticou.

IMG_20170412_101605

Chytal som na 18 mm veľkosť a po nahodení som ešte na lovné miesto hodil zopár guličiek (3-4) + spomenutá pva pančucha.

Prvý záber prišiel po cca 40 minútach a na podložke som mal 11 kg kapra. Na úvod to bolo slušné, na ďalší záber som si musel počkať hodinku. Rybám gigantica zjavne zachutila, pretože po tomto 12 kg šupíkovi prišli zábery od dvoch väčších rýb. 14 a 14,5 kg ryby ma na záver potešili.

Gigantica ma potešila natoľko, že si ju vyskúšam na dlhších výpravach, ktoré ma túto sezónu čakajú.

Fotky:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »