Prúty Trakker – Propel

Anglická značka Trakker prináša svojím zákazníkom stále niečo nové. Už pred dvoma rokmi rybárov potešila rozšírením svojích produktov o prúty. Rada Propel je vlajkovou loďou tejto značky. V čom sú tieto prúty výnimočne ? Túto otázku sme položili asi najpovolanejšiemu kaprárovi, ktorý si tieto prúty obľúbil. Karel Nikl začal tieto prúty využívať prakticky od príchodu na náš trh. 

„ Výnimočnosť týchto prútov je v uhlíkovom blanku. Aj keď sú prúty štíhle, ukrývajú v sebe množstvo energie. Ich sila je natoľko dostatočná, že tieto prúty zvládnu extrémne podmienky. Okrem týchto vlastností majú elgantný vzhľad. „ hodnotí Karel hneď v úvode nášho spoločného rozhovoru.

Tieto prúty sú osadené čiernymi zirkónovými očkami, ktoré vám zabezpečujú nízke trenie a vy tak dosiahnete ozaj dlhé náhody. Okrem toho sú prúty osadené sedlom Fuji DPS a Full- shrink rukoväťou, ktorá je na konci rozšírená. 

„ Po dvojročnej skúsenosti môžem povedať, že prúty Propel sú najlepšie prúty, ktoré som doposiaľ mal.“ Aj toto Karlové zhodnotenie nás utvrdzuje, že sa jedna ozaj o kvalitu. 

Prúty sú dostupné vo verzii 13 ft, 12ft a 10 ft. Záleží už na vás, akú dĺžku prútov máte najradšej. Z hľadiska využívania počas vyvážok na člne, či nahadzovania do 100 -130 m sú najideálnejším riešením 10 ft verzie. „ 10 ft verziu som využil počas minuloročného WCC, ktoré sú vynikajúce na zdolávanie, či vyvážanie z člna. Pokiaľ majú byť vaše náhody s touto verziou ďaleké, rozhodne doporučujem verziu v 3,5 lb. “ 

Už ako Karel spomenul 3,5 lb verzia ma potenciál nahadzovať ďaleko nad 100m aj vďaka 50mm navádzaciemu očku, o čom svedčí aj skúsenosť celého tímu Nikl.

Zároveň sa tieto prúty v 12 ft verzii  budú využívať aj na obľúbenej Nikl & Trakker Casting Show, počas ktorej sa rozhodne hádžu ozaj zaujímavé rekordy. 

„ Po dvojročnej skúsenosti môžem povedať, že prúty Propel sú najlepšie prúty, ktoré som doposiaľ mal.“ Aj toto Karlové zhodnotenie nás utvrdzuje v tom, že sa jedna ozaj o kvalitu. V tomto smere rozhodne platí, že investovať do kvalitnej výbavy je z dlhodobého hľadiska najlepší spôsob šetrenia pre rybára.

 

Kompletnú ponuku prútov Propel nájdete na stránkach Nikl.cz  

 

Pre carpfishingtime.sk

Martin Horvat