Posledné horúce dni na Šírave

Letným dňom už zazvonil koniec a prichádza jeseň. Tentokrát to nebolo pravidlom. Koniec augusta bol chladný a daždivý, tak som sledoval počasie, tlak vzduchu a vietor. V jeden deň sa to ale všetko zmenilo. To bol pre mňa signál. Na Šíravu prichádzam v tom najhoršom počasí, keď už každý po víkende končí. Počas daždivých hodín čakám v aute , pozerám na vodu a viem že práve o hodinu začínajú teplé a slnečné momenty. Je to tu. Konečne. Prvé lúče slnka a ja mam po 2 hodinách postavený kemp a všetko pripravené. Vyvážam udice. Všetkému verím, ale hlavne nástrahe, ktorou bol Big Black Crab od Dr-Baits z rady Top-Line. Už len čakať.

Okolo 22:00 hodiny prvého dňa dostávam prvý záber a lysec štartuje túto výpravu. Zábery začali pravidelne. Vyzerá to na skvelé dni. Na breh postupne dostávam kapre o váhe od 12-17 kg ale aj menšie ryby. Každú jednu si však vážim a to ostatné je len číslo. Medzitým píšem Maťovi z Carpfishingtime, či nepríde na jednu noc do srdca prírody. Samozrejme, že prikývol. Prichádza a nezaháľame. Vyvážame obe jeho prúty. Maťo volil produkty od Pirko Baits väčšieho priemeru. Veľmi som mu prial rybu. V noci sme rozprávali zážitky a v tom to prišlo.

Jazda na jeho prút a na konci 18kg bezchybný kapor. Tešíme sa už na lodi. A potom ešte dlho v rozhovoroch Hlavne o to ide o dobru náladu a priateľstvá. Na druhý deň už Maťo odchádzal a už keď sa balil prišiel záber na moju udicu. Tak mi ešte ide pomôcť. Ako už zohratá dvojka dostávame rybu rýchlo do podberáku a pozrieme sa na seba. Áno je to tam. Na pravé poludnie, v horúčave a bezchybnej hladine. Nádherný starý šupináč s váhou 20,40 kg.

Na Šírave som sa na pár rybačkách vytrápil. A táto výprava bola ako za odmenu. Jeden veľký Šíravský sen, na ktorý nezabudnem a prajem každému aby ho zažil. Vážme si však a chráňme túto vodu, prírodu a poklady ktoré ukrýva. Nie je to samozrejmosťou.

Pre carpfishingtime.sk

Miloš Dr Baits

Najnovšie články