Podberáky od Giants fishing

Do základnej výbavy starostlivosti o úlovok patrí rozhodne podberák. Trh ponúka viacero možností, my sme sa pozreli na podberáky českej značky Giants fishing. Pre porovnanie sme vybrali 3 modely.

Konkrétne model DELUXE LANDING NET RUBBER, CARP NET DELUXE 42 a CARP NET LUXURY 42. Každý zo spomenutých modelov je charakteristický niečim iným.

         

DELUXE LANDING NET RUBBER

Tento podberák je vhodný pri love z člna, alebo v zarastených miestach. Pozostáva z pogumovanej sieťky, ktorá je primerane hlboká. Všeobecne je známe, že pogumovaná sieťka nebude smrdieť. To považujeme za podstatnú časť, pretože hlava podberáka sa nedá zložiť. Tým, že podberák je určený aj do zarastených častí, jeho časti sú primerane pevné. Dodáva sa s dvoma teleskopickými rukoväťami. Rozmer dlhšej sú 105-180cm a kratšej sú 60-100cm.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

      

CARP NET DELUXE 42

Tento typ podberáku je jeden z najrozšírenejších. Klasika s dĺžkou ramien 105 x 105 cm, ktoré sa zasúvajú do kríža vyrobeného z tvrdeného plastu. Pri tomto type nás zaujal krúžok, ktorý jednoducho zaklipujete do grafitovej rukoväte a podoberanie úlovku je jednoduchšie.  Takéto drobnosti rozhodne potešia.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

         

CARP NET LUXURY 42

Tento podberák kľudne označíme za vlajkovú loď podberákov od Giants fishing. Ak by sme ho mali porovnať s predchádzajúcim modelom, rozmerovo je to to isté. Čiže rovnako dlhé ramená a rovnako dlhá rukoväť. Hovoríme o dĺžke 180 cm, keďže sme to ešte nespomenuli. Jeho výnimočnosť je v materiáloch, z ktorého je vyrobený. Kovový kríž je kovový a rukoväť je  z kvalitného 3K grafitu. Samozrejme aj tento model má na sieťke krúžok, ktorý si zaklipujete o rukoväť.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

Tieto modely podberákov si zaslúžia pozornosť z viacerých aspektov. Či už je to vynikajúci pomer cena vs. kvalita. Alebo funkčnosť ich využitia či možnosti dokúpenia náhradnej sieťky.

Pre carpfishingtime.sk

Richard Jakab a Martin Horvat

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »