Podberáky od Giants fishing

Do základnej výbavy starostlivosti o úlovok patrí rozhodne podberák. Trh ponúka viacero možností, my sme sa pozreli na podberáky českej značky Giants fishing. Pre porovnanie sme vybrali 3 modely.

Konkrétne model DELUXE LANDING NET RUBBER, CARP NET DELUXE 42 a CARP NET LUXURY 42. Každý zo spomenutých modelov je charakteristický niečim iným.

         

DELUXE LANDING NET RUBBER

Tento podberák je vhodný pri love z člna, alebo v zarastených miestach. Pozostáva z pogumovanej sieťky, ktorá je primerane hlboká. Všeobecne je známe, že pogumovaná sieťka nebude smrdieť. To považujeme za podstatnú časť, pretože hlava podberáka sa nedá zložiť. Tým, že podberák je určený aj do zarastených častí, jeho časti sú primerane pevné. Dodáva sa s dvoma teleskopickými rukoväťami. Rozmer dlhšej sú 105-180cm a kratšej sú 60-100cm.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

      

CARP NET DELUXE 42

Tento typ podberáku je jeden z najrozšírenejších. Klasika s dĺžkou ramien 105 x 105 cm, ktoré sa zasúvajú do kríža vyrobeného z tvrdeného plastu. Pri tomto type nás zaujal krúžok, ktorý jednoducho zaklipujete do grafitovej rukoväte a podoberanie úlovku je jednoduchšie.  Takéto drobnosti rozhodne potešia.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

         

CARP NET LUXURY 42

Tento podberák kľudne označíme za vlajkovú loď podberákov od Giants fishing. Ak by sme ho mali porovnať s predchádzajúcim modelom, rozmerovo je to to isté. Čiže rovnako dlhé ramená a rovnako dlhá rukoväť. Hovoríme o dĺžke 180 cm, keďže sme to ešte nespomenuli. Jeho výnimočnosť je v materiáloch, z ktorého je vyrobený. Kovový kríž je kovový a rukoväť je  z kvalitného 3K grafitu. Samozrejme aj tento model má na sieťke krúžok, ktorý si zaklipujete o rukoväť.

Ďalšie informácie o podberáku nájdete na stránke www.hobby-g.com

Tieto modely podberákov si zaslúžia pozornosť z viacerých aspektov. Či už je to vynikajúci pomer cena vs. kvalita. Alebo funkčnosť ich využitia či možnosti dokúpenia náhradnej sieťky.

Pre carpfishingtime.sk

Richard Jakab a Martin Horvat

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »