Po roku opäť na Svitských jazerách

Ešte počas zimy sme premýšľali s Marekom a Davidom nad spoločnou rybačkou. Keďže chlapci vyhrali dvojdňovú rybačku na Svitských jazerách, rozhodli sme sa pre tento revír.

Po príchode a a zmapovaní našich miest sme sa pustili do kŕmenia a pokladania montáži. Vnadenie pozostávalo z boilies Oliheň/Moruša z rady Light Line, ktoré som si nakrájal na polovicu a zalial vodou.

Ako nástrahu som vybral už legendárnu Betu s ananásovou popkou. Prvý záber prišiel po 4 hodinách. Následne sme dostávali zábery od malej ryby no prekvapenie prišlo až s príchodom noci a po parádnej zdolávačke v trávach sa v podberáku ukázal krásny šupináč.

Ďalší deň bol podobný a naše montáže atakovala menšia ryba. Marek si na obed zdolal 10 kg kapra. Mne sa rozozvučala cievka až poobede. Po záseku som už vedel, že to malý kapor nebude. Kapor si to namieril rovno do tráv, ktoré dokonale poznal. Ďalšie zábery prišli opäť so zotmením taktiež od väčších rýb.

Následne ráno nás čakalo zbalenie veci kávička s výhľadom na Tatry a cesta domov.

Počas 48 hodín som teda zdolal 10 rýb pričom dve z tejto skupiny vážili cez 17 kg, jedna 14 kg, jedna 10 kg no a lysec, ktorý bude časom ozdobou tohto jazera.

Na záver sa chcem poďakovať ľudom, ktorí zveľaďujú tento komplex jazier. ich prístup je naozaj ukážkový.

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »