Po roku opäť na Svitských jazerách

Ešte počas zimy sme premýšľali s Marekom a Davidom nad spoločnou rybačkou. Keďže chlapci vyhrali dvojdňovú rybačku na Svitských jazerách, rozhodli sme sa pre tento revír.

Po príchode a a zmapovaní našich miest sme sa pustili do kŕmenia a pokladania montáži. Vnadenie pozostávalo z boilies Oliheň/Moruša z rady Light Line, ktoré som si nakrájal na polovicu a zalial vodou.

Ako nástrahu som vybral už legendárnu Betu s ananásovou popkou. Prvý záber prišiel po 4 hodinách. Následne sme dostávali zábery od malej ryby no prekvapenie prišlo až s príchodom noci a po parádnej zdolávačke v trávach sa v podberáku ukázal krásny šupináč.

Ďalší deň bol podobný a naše montáže atakovala menšia ryba. Marek si na obed zdolal 10 kg kapra. Mne sa rozozvučala cievka až poobede. Po záseku som už vedel, že to malý kapor nebude. Kapor si to namieril rovno do tráv, ktoré dokonale poznal. Ďalšie zábery prišli opäť so zotmením taktiež od väčších rýb.

Následne ráno nás čakalo zbalenie veci kávička s výhľadom na Tatry a cesta domov.

Počas 48 hodín som teda zdolal 10 rýb pričom dve z tejto skupiny vážili cez 17 kg, jedna 14 kg, jedna 10 kg no a lysec, ktorý bude časom ozdobou tohto jazera.

Na záver sa chcem poďakovať ľudom, ktorí zveľaďujú tento komplex jazier. ich prístup je naozaj ukážkový.

Najnovšie články

Ťažký boj na štrkovisku

Minulý týždeň sme absolvovali výpravu na štrkovisku neďaleko Košíc. Naše lovné miesto sme mali vopred vytipované. Po úvodnom dni chytania sme dostali aj prvé pípance,

Čítať »

Tatranský kapor 3. ročník

V termíne 14-17.9.2023 sme sa mali možnosť zúčastniť tretieho ročníka Tatranského kapra, ktorý sa usporiadal na VN Vrbov. Rybník č.2 je s režimom CHaP slušne zarybnený kaprom,

Čítať »

Širavský kolotoč

7 dni ubehlo ako voda na Zemplínskej Šírave, kde som bol s priateľmi na ,,dovolenkorybačke’’a musím povedať, že ani sa mi nesnívalo o takej to

Čítať »