Opäť na rybníku Relax park

Minule som bol na dolnobarskom rybníku Relax park, kde som trávil 12 hodín a spravil som aj video . Podarilo sa mi chytiť pekné ryby, ale už vtedy som vedel, že sem sa vrátim na 24 hodín . Po 2-3 týždeň som sa rozhodol, že prišiel môj čas a na spomenutý rybník sa vrátim. Minule som absolvoval rybačku  v zadnej časti rybníka.

Už pri zastavení autom na lovnom mieste som spozoroval na hladine pár kaprov a amurov. Chcel som vyskúšať zig rig. Rýchlo som sa rozložil, zakrmil a nahodil. Naspomboval som method mix a nahodil som zig rig . Záber to neprichádzal a preto som sa rozhodol, že budem chytať na ťažko . Zobral som partikel , pelety a boilies od značky Carponly. Vybral som si príchuť Absolut Plum, s ktorou mám veľmi dobré skúsenosti. Rozhodol som sa pre veľkosť 16mm. Po 2-3 hodinách od nahodenia prišiel prvý záber , ale po chvíľke sa ryba vypla. Ďalší záber som už premenil a pri úvodnom ťahu ryby som vedel, že sa jedná o amura. Cez deň som chytil asi 5-6 amurov. Zmenilo sa to večer a dostal som typický záber od kapra. Bol to krásny zdravý supinač, ktorý vážil okolo 5-6 kg.

Po hodine som dostal opäť záber od kapra, ktorý vážil 9,2 kg .K ďalším úlovkom som sa nedopracoval, ale aj tak sa chcem poďakovať majiteľovi za krásnu rybačku a jeho starostlivosť o rybník. Sú tam zdravé a bojovné ryby .

Pre carpfishingtime.sk

Daniel Habardík

 

Galéria: