Opäť ďalšie zážitky pri vode

Začiatkom leta vznikol nápad uskutočniť rodinnú rybačku pod Tatrami. Prešlo niekoľko dní a my sme sedeli na lokalite obklopenou krásnou prírodou, ale čo je dôležitejšie ešte krajšími kaprami.

Po príchode na jazero sme sa rozhodovali, ktoré miesta budú pre nás tie pravé „orechové“. Moja voľba padla na miesto číslo 7 a môj parťák Tomáš si vybral miesto 8.

Prvý deň sa niesol v podobe klasického vybaľovania, skladania bivakov a hľadania lovných miest. Po následnom markrovaní som sa rozhodol chytať na hranici necelých sto metrov s tým, že s jedným prútom budem chytať priamo v lovnom mieste a s druhým prútom odchytávať kraje tohto lovného miesta. Táto taktika mi priniesla veľakrát úspech a to sa potvrdilo aj teraz, keďže sa mi navijak roztočil hneď dvakrát
a to som len začal spombovať.

Výber miesta bol očividne dobrý a ja so spokojnosťou krmím prvé kilká odmočených gúľ. S prichádzajúcim večerom sa počasie vyčasilo, zábery ustali a tak sme sa s chuťou pustili do grilovania. V noci nastal opäť kolotoč záberov, ktorý skončil až niekedy nad ránom s poslednou rybou, ktorá stála už naozaj zato.

     

Druhý deň sa niesol v podobnom duchu kedy tesne po kŕmení prichádzali zábery menších rýb, tak som sa rozhodol montáže stiahnuť a dospať minulú noc. Na večer som si opäť prichystal kŕmenie, pozostávajúce už len s boiliesom o priemere 24mm. Keďže som dlhšiu dobu nechytal a miesto si „oddýchlo“ od menších rýb, tak som na obe prúty našil 24-ky a dúfal, že tie väčšie ryby sa budú kŕmiť na krajoch lovného miesta. Po zotmení dostávam prvú nočnú jazdu a na podložku pokladám dlhého šupináča. Guľu pod hákom nechávam, dopĺňam pár kvapkami esencie a letí opäť za lovné miesto. Keďže sa mi nejaké kilko gúľ zvýšilo tak po tejto rybe sa ešte rozhodujem pár spombami ešte dokŕmiť, čo bolo zrejme dobré rozhodnutie lebo za
krátku chvíľu podoberám ďalšie ryby do albumu 🙂 . Táto séria záberov skončila opäť nad ránom, bolo zrejme, že väčšia ryba žerie v noci, tak to trebalo využiť. Ráno sa uč nič nedialo, tak nasledovalo balenie a mohli sme vyraziť na cestu domov.

Čo sa mojich montáži týka, volil som úplné jednoduché celostužené nádvezce pozostávajuce z háku predator vo veľkosti 6 s krátkou bužírkou. Pod hák som zo začiatku našíval boilies menšieho priemeru, avšak ako najlepšie fungovali 24ky Four fish mix halibut cesnak od Pirko baits, ktoré som vždy kvapkal esenciu cesnakovej príchute.

Pre Carpfishingtime.sk
Richard Jakab

 

 

Najnovšie články