Moje prvé preteky a hneď úspešne

V dňoch 17-20 Októbra som sa zúčastnil zo svojim kamarátom Lacim prvých pretekov v love kaprov na Maďarskom rybníku Koi. Bodovaná ryba bola od 10+kapor-amur.Nevedel som do čoho idem, keďže to boli moje prvé preteky a jazero som nepoznal.Na pretekoch sa zúčastnilo 10 tímov.Jediný, čo súťažil po prvý krát som bol ja :)).

Po príchode na rybnik nasledovalo žrebovanie v dvoch kolách . Vyžrebovali sme sektor jedna čo bol podľa nás dobrý sektor, len sa tam nachádza veľa prekážok pod hladinou :kríky , stromy spadnuté a plno odtrhnutých šnúr a silonov čo sa nám aj potvrdilo.Na základe toho sme zvolili spôsob lovu na odpadávacku a nadviazali sme pár metrov šokovky.

Už pred pretekom sme mali víziu, aké typy háčikov a montáži použijeme. Keďže je na túto vodu vyvíjaný dosť silný tlak tak, Laci sa rozhodol chytať flourocarbonovú montáž na dno s názvom D-rig a veľkosťou háčika 4. alebo 6. Po každom zábere sme kontrolovali ostrosť a funkčnosť montáže. Ryby boli pri sile a aj nebodované kapre ukazovali, že nám nič nedajú zadarmo. Ako náhle sa nám háčik alebo niečo nepozdávalo tak sme ich zamieňali.

Po príchode na sektor nebol čas na špekulovanie. Odchytával som kraj zátoky po ľavej strane a breh kde bola prekážka na prekážke . Laci to ťahal na druhu stranu kde našiel hranu a v zátoke spadnutý strom.Čo sa týka kŕmenia a chytania som mal hneď jasné. Zvolil som bodové kŕmenie značky Starbaits Red One a Hot Démon a Nfs.A pod háčik som dal po jednej gule o priemere 24mm, keďže sme potrebovali vyselektovať bodovanú rybu 10+ . Čo sa aj osvedčilo gula Red One o priemere 24mm hneď zapracovala a po 20 minútach sme mali prvú bodovanú rybu 10+ zároveň aj prvá ryba pretekoch .

Do večera sme mali 4 bodované ryby nad 10kg dve ja a dve podvečer sa podarili aj Lacimu z druhej strany .Bohužiaľ noc nepriniesla žiadnu rybu a to sme čakali že sa nezastavíme. Ráno sme zistili, že aj prečo. Všetky montáže boli v prekážkach . Za to kolegom z 2 sektora sa podarilo cez noc 7 bodovaných ryb čo ich vystrelilo na prvé miesto. Celý další deň sme bojovali s prekážkami a s kaprami do 10kg bolo ich naozaj veľa a veľa kaprov sme nevedeli dostať s prekážok .

Okolo obeda som to dal do zátoky kde som bodovo kŕmil už prvý deň Hot démonom o priemere 20mm. A na druhý deň som sa rozhodol tam dať 20mm pop tops Hot Démona, čo sa aj vyplatilo. Po ani nie 15 minútach krásna plynula pomalá jazda a na konci bol krásny dlhý 18,5 kg kapor. Museli sme naďalej makať lebo body o druhé miesto boli minimálne . Ďalej nám prichádzali nebodované ryby.Zmenil som lovné miesto a začalo nám prinášať ovocie. Prišli krásne bodované lisce aj mne aj Lacimu .Podvečer ďalšie kapre a jeden krásny nebodovaný Koi. A Lacimu sa podaril predposlednú noc krásny 17,5 kg kapor a mne ráno 13+kapor.Tak sme sme si upevnili druhé miesto a začali sme veriť že to dotiahneme aj na kolegov z dvojky. Ale nepodarilo sa.

Ťahali jednu väčšiu rybu za druhov” nádherne kapre”.Som rád, že sme boli vedľa seba. Navzájom sme si pomáhali a dávali rady. Tak by to malo byt. Oto je potom pretek krajší keď máte vedľa seba ľudí, s ktorými zároveň súťažíte ale navzájom sa podržíte.Ešte s Lacim sme dali nejaké bodované kapre, ale na prvé miesto sme sa nedotiahli. Ale sme si aspoň upevnili druhé miesto a mohli sme v klude užívať rybačku. Počas celej rybačky som používal značku Starbaits a to Red One, Hot Démon a Nfs všetko priemeroch 20-24mm a aj sólo pop tops Hot démon a SK30.Nešpekuloval som, šiel som svoje.Mne aj Lacimu sa podarilo pochytat 11 bodovaných rýb s priemerom o váhe 13,27 kg a po konečnom sčítaní 146,05 kg .

Preteky považujeme za veľmi úspešne. Mali sme prvú bodovanú rybu preteku, v celkovom poradí sme skončili na druhom mieste.A značka Starbaits potvrdila svoju kvalitu a podržala nás .A touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať firme Prekaprarov.sk a hlavne Konymu, ktorý bol úžasný a celé preteky bol k dispozíci a staral sa o nás 24h.

 

Galéria:

Najnovšie články

Ďalšia vydarená rybačka

Ahojte, práve som absolvoval rýchlu 24 hodinovú vychádzku na Svitské kaprové Jazero. Keďže som tam chytal prvýkrát nemal som veľké očakávania ale opak bol pravdou

Čítať »