Miška tím o preteku King of Koi

V termíne od 17- 20. 9.2018 sa uskutočnil pretek King of Koi na maďarskom jazere Koi2. Celý priebeh ste mohli sledovať aj na našej stránke. Víťazom sa stal tím Miška team, ktorý je zložený nie len z pretekárskych partnerov, ale aj životných, Miška a Mišo sú pri vode šikovní a preteky, ktoré organizuje Kony z www.prekaprarov.sk navštevujú už viac rokov. V rozhovore s Miškou vám priblížime ako sa pripravujú na pretek a aj ich dlhoročné skúsenosti z pretekov.

Miška, navštevujete preteky už dlhšiu dobu. Ako hodnotíš práve ukončený pretek v Maďarsku?

Ako hodnotím pretek? Navštevujeme preteky, ktoré usporiada Kony prekaprarov.sk . Páči sa nám jeho organizácia a prístup k celým pretekom. Bol to náš asi siedmi pretek a samozrejme nezabudnuteľný. Pochytali sme krásne ryby a konečne sa mi podarilo prekonať hranicu 20+ takže radosť a nadšenie je neopísateľné.

Ako vyzerá vaša príprava pred pretekom?

My sa väčšinou pripravujeme hlavne psychicky, veľa rozmýšľame o vode, na ktorú sa chystáme, ale zväčša máme jasno ako to bude prebiehať sme zohratí😉 . Nákup robíme deň pred pretekom. Kupujeme všetko, lebo není čas na kontrolovanie bižutérie. Máme veľa práce v súkromí a veci balíme noc pred pretekom. Žiadne nadväzce, ak je čas pred štartom každý si urobí dva nadväzce, ktoré po štarte putujú do vody😊. Dokonca aj silony na navijakoch sme menili počas preteku😊

Vrátim sa opäť k maďarskému preteku na jazere Koi. Na tomto mieste ste už chytali. Vylosovali ste sektor číslo 2.Vedeli ste čo vás čaká? Na akú príchuť ste chytali?

Bol to náš druhý pretek na jazere Koi2, tak ako tak sme vedeli čo je to za vodu, zabezpečili sme si potrebné veci, ktoré sme nemali na prvom preteku a vedeli sme, že ak si vyžrebujeme zopár miest tak sme pripravený. Chytáme už spolu zopár rokov,vyskúšali sme asi všetky značky boilie no najviac sa nám osvedčili guličky značky Starbaits.

Počas preteku sa vám podarilo chytiť krásne ryby. Sledovali ste ako chytajú ďalší pretekári? Alebo ste sa sústredili len na vaše miesto?

Keď sme cestovali v aute na preteky sme rozoberali, aké miesto by sme chceli a srandovné bolo že sme sa zhodli že nám je v princípe jedno aké miesto no miesto číslo 2. sme nechceli😁. Tak po žrebovaní sme sa na seba usmiali a utekali sa pripraviť na štart. Vždy keď prídeme na lovné miesto v kľude sa postavime a sledujeme vodu či sa nám ukáže nejaká ryba. Rozmýšľame, ako rozložíme udice a kto, kde bude chytať. Začiatok pretekov bol kľudný, tím vedľa nás hneď ulovil prvého bodovaného kapra a to sa nám potvrdilo, že oni majú veľkú šancu vyhrať, keďže boli na mieste, ktoré sme poznali z jarného preteku. Naša prvá ryba prišla podvečer a hneď sa nám počítal do bodovania. Postupne sa nám rozbehli všetky štyri prúty a čo bolo zvláštne, všetky ryby čo sme vytiahli do rána boli bodované, to sme určite nečakali!!!! Po prvých výsledkom sme mali už 100kg rýb a brutálny náskok. Ostali sme šokovaní, že čo sa to deje😁 začali sme si užívať rybačku v kľude a bez nátlaku. Žiadne stresy. Určite sme sledovali ostatné tímy hlavne miesta,ktoré sme si mysleli že majú šancu vyhrať.do konca preteku sme nepoľavili a snažili sa pochytať čo najviac bodovaných rýb.

Akú radu by si dala ľuďom, ktorí sa chcú zúčastniť podobného typu pretekov?

Ak ste aspoň trošku tak súťaživí ako ja🙂 určite odporúčam sa zúčastniť pretekov, zmerať si skúsenosti s inými rybármi a čo by som vám poradila je musíte dôverovať sebe a svojmu inštinktu . Veriť zvolenej nástrahe a lovnému miestu, ktoré ste si zvolili. Ja vždy tvrdím, že ryby plávu všade😊

 

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »