Michal Beňo YSSC 2017 a 2. Rodinný Boilies Cup Pára z Navijaku

Od 24.7 do 26.7 som sa zúčastnil na pretekoch s názvom 2. Rodinný Boilies Cup Pára z Navijaku ktorý sa konal na Dolnobarskom rybníku. Keďže sa chytá na 3 udice a môj parťák z minulého roku už nemohol ísť pretože mal veľa rokov, tak som vymenil parťáka.

Losovanie prebehlo od 9:00. Vylosovali sme miesto číslo 10. Bol som v celku spokojný s losom. Pretek začal o 12:00. Boli sme plný očakávaní ale vedeli sme že príde búrka. Pred prvým dažďom sme chytili nebodovaneho kapra. Počas druhého silného dažďa som nazrel ako to vyzerá a videl som že silon ide moc doľava než som nahodil a tak som neváhal a pozrel sa čo to. Ryba tam bola stále ale cítil som že ide cez prekážky vo vode. Po chvíľke som rybu dostal odtiaľ a výsledok bol kapor 7,37kg spýtal som sa či už niekto niečo chytil odpoveď bola nie máš prvú bodovanu rybu preteku. Tak som znova nahodil a čakal. Do večera sme stratili 2 ryby čo ma mrzelo no aj o tom to je. V noci bolo ticho a tak som sa zobudil až ráno. Prehodil som všetky udice nakŕmil a čakal. Do obeda bol kľud pár zaberov znova bez rýb. O 12:30 sme konečne dostali rybu na breh. Váha ukázala tesných 6,01 kg a tak sme si aj keď malú ale aspoň bodovanu rybu pripísali. Do večera sme stratili ďalšie 2 ryby a jedného amura ktorý mi pred podberakom zamával. Vedel som že to bude buď alebo a tak som nakrmil veľa poprehadzoval udice. Deväť hodin a zrazu sa mi zdviha swinger neváham a idem. Kapor mi dáva zabrať ale po 15 minútach je v podberaku. Vaha ukazuje 9,55kg. Znova ma to nakoplo a povedal som si každé 3 hodiny budem prehadzovať a kŕmiť. O pol 3 ma budí záber a je z toho karas. Nič prehadzujem všetky 3 udice a idem driemať ďalej. O pol 5 znova záber zdviham udicu a do prázdna rozmýšľam čo to bolo. Hovorím si že ešte si môžem pospať chvíľku. No o 6 prichádza znova záber a zdolávam rybu žiaľ je nebodovana. Už nejdem spať a ostavam hore. O pol 8 bum jazda ryba ide stále a rovno do rakosov. Počujem ako sa tam trepe. Vidím že nemôžem ju otočiť tak jej povoľujem nemám na výber. Vyletela druhou dierou a žiaľ mi to v rakosoch urezala. Toto bol môj posledný záber týchto pretekov. O 12:00 končíme ideme na vyhodnotenie. Celkovo sme skončili na šiestom mieste z trinástich. Žiaľ sa mi nepodarilo obhájiť prvé miesto z minulého roka čo ma mrzelo ale tak prišlo aj ochladenie dosť prudké a nedarilo sa mi….. Veľké ďakujem patrí organizátorom a rozhodcom pretože toho mali dosť rovnako ako my. Určite pôjdem o rok znova do toho trocha zabojovať.

Fotky:

Najnovšie články

Vrbov Carp Cup 2026

Aj tento rok som sa zúčastnil odhodového preteku Vrbov Carp Cup, ktorý organizuje Števo Merčo Merčák na revíry VN Vrbov 2. Spoločne so Zuma Carpteam

Čítať »

Úvodne vychádzky na rieku

Úvodné vychádzky na rieku boli o hľadaní miest, kde som ešte nechytal. Rozpustné boilies zafungovali a okrem kontaktu s jalcom sa mi podarilo chytiť aj

Čítať »