Čaro krátkodobých rybačiek

Leto, teplé, dokonca až tropické počasie láka každého k vode. Kto by nechcel využiť hlavnú časť sezóny strávenú so zahodenými udicami. Dovolím si tvrdiť, že v tomto uponáhľanom svete je top nepriateľom čas, ktorého je strašne málo.

Počas júla som sa zameral na krátke rybačky, počas nich som chcel dosiahnuť čo najviac záberov od kaprov. Samozrejme pri takýchto rybačkách ide hlavne o záber a nie od veľkosti kaprov. V nasledujúcom článku vám popíšem, ako vyzerá takáto moja príprava na krátku rybačku, kedy sa snažím zaujať kaprov čo najrýchlejšie.

Začnem najdôležitejšou vecou v podobe atraktivity ponúkaných nástrah a návnad. Kŕmenie musí rybu zaujať čím skôr, pretože na lov ostáva zopár hodín. Kŕmim prevažne pva pančuchou, v ktorej nájdete len atraktívne dobroty v podobe stick mixu, podrteného boilies a samozrejme nesmú chýbať mini peletky. Takto pripravené  pva- čka zalievam boostrom.

Ako nástrahy používam boilies a pop- up boilies. zopár guličiek príchute, na ktorú idem chytať mám zaliate boostom už asi 3 mesiace v dózičkách. Takto pred pripravené boilies hneď po nahodení pôsobia vo na lovnom mieste a na záber netreba dlho čakať.

Okrem týchto naboostrovaných boilies používam výbornú pomôcku, ktorou je boilies pasta. Pastu prevažne používam ak chytám na panáčika. Čiže obalím nástrahu tak, aby boilies na dno bolo obalené pastou a pop- up nie. Klasika, ktorá je veľmi efektívna.

Na krmné miesto ešte nakobrujem hrsť boilies a krátkodobá rybačka môže začať. Na záber nečakám dlho a s touto technikou lovu využívam svoj čas, ktorého je málo efektívne. Aj keď pri takomto spôsobe lovu prichádzajú prevažne zábery od menších kaprov, ide hlavne o relax, ktorý získavam jazdou a zdolávaním.

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »