Leto na Komjaticiach

Tak ako po minulé roky ani toto leto sme nezabudli na Komjatice. Počasie nesklamalo, zase sme vychytali horúčavy cez 30 stupňov. Rybárov bolo pri vode neúrekom, no podarilo sa nam nájst miesto na našej obľúbenej strane medzi ostrovami. Udice sme rozložili strategicky jednu do hlbšej vody a jednu do blízkosti prekážok pod náš breh.

Dr. Baits predstavilo na túto sezónu aj pár noviniek či už fluo pop-up ale aj dve nové guľe Ocean protein a Fresh octopus. Ideálny čas tieto gule vyskúšat, ako si poradia v 25 stupňovej vode. Ja som na udicu pod našim brehom pri padnutom strome zvolil panáčika s príchutou Ocean protein spolu s popkou tej istej rady a na druhú udicu išla overená guľa spice-krill strawberry, ktorá prináša pekné ryby na každej vode. Miloš to urobil podobne, iba že volil druhú spomínanú novinku Fresh octopus a na dalšiu udicu daval single popku na ronnie rig.

Prvé výsledky sa dostavili podvečer pri západe slnka a hneď krásny šupík vydolovaný spomedzi prekážky na našej strane ktorý si zobral slip-D rig s guľou Ocean protein a popkou. Zvyšok večera už bol kľudný a kto pozná túto vodu vie, že sa tu v noci kľudne vyspí lebo zábery v noci tu prichádzaju velmi zriedkavo. Dalšie ráno po raňajkách sa mi rozbehla udica s jahodou z hlbšej vody. Rybu som zdolal z brehu ked že to nebol ziadny velikán no o to bol tento lysec krajši. Cez deň to na panáčika utíchlo no Miloš spravil pár pekných rýb na popku. Mne sa ešte po zatmení podarilo chytiť pekného šupika opäť spomedzi konárov na našej strane.

Po večeri sme už len zaľahli spať a noc bez záberov sa opakovala. Posledný deň nás už čakalo len balenie a cesta domov, popri ktorej sme si to všetko zrekapitulovali a zas sa nám len potvrdilo, že Komjatice sú krásna úživna voda v nádhernom prostredi. Tie západy slnka a tých pár ulovených rýb stoja za to byť rybárom aj v dnešnej uponáhlanej dobe.

Pre carpfishingitme.sk 

Tomáš a Miloš Dr Baits Tím

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »