Karolové zhrnutie sezóny 2018

Tohtoročnú rybársku sezónu som odštartoval začiatkom apríla, na jednom peknom rybníku, na východnom Slovensku, s kamarátom Lacim. Keďže to bolo len dva dni po rozmrznutí jazera, ryby boli málo aktívne.

Dá sa povedať, že celé jazero bolo takmer bez záberu. Strávili sme tam dva dni a za ten čas sa nám podarilo prekabátiť iba jedného krásneho 5 kg lysca, na jednu SB popku hot démon o priemere 20mm.

Ďalšiu rybačku som si naplánoval v polovici apríla na maďarskom rybníku, kde sme s parťákom Radom strávili štyri dni. Po príchode na rybník, udreli dosť vysoké teploty .Čo sa týka aktivity rýb, tak tá bola dosť nízka. Za ten čas sa nám podarilo chytiť pár kaprov do 16 kg. na Red One a SK30 s ananásovou popkou.

Po príchode domov som sa rozhodol vziať deti na víkendovú rybačku na maďarský rybník Arankavič, kde sme strávili úspešných osem hodín lovu. Zábery prichádzali pravidelne na ronnie ring s popkami ananás a kokos.

V polovici mája som strávil s kamarátom Ďodim predĺžený víkend na štrkovisku Kechnec, neďaleko Košíc. Zábery síce prichádzali pravidelne, no prechytať sa k väčšej rybe sa nám žiaľ nepodarilo. Tu sa nám najviac osvedčila gulička Hot démon o priemere 20 mm na dno.

Koncom mája som sa vybral na dvojdňovú sólo rybačku k Jasovskému rybníku, neďaleko Košíc. Môžem povedať, že počas tejto rybačky som sa nemal čas ani len najesť. Najúspešnejšou nástrahou bola jedna gulička o priemere 24 mm Red One, ktorú som nadropoval pár kvapkami rs1.

Začiatkom júna nasledovala rybačka na totožnom rybníku, len na inom mieste a mal som teda čo robiť. Prišiel mi dokonca na pomoc aj kamarát Robo. Keďže bolo dosť teplo zvolil som Hot démona o priemere 20 mm na dno a 20 mm pop tops, ktorú som dropoval ananásovým dropom. Na túto návnadu dobre reagovali ryby z bahna.

V polovici júla som sa vrátil na štrkovisko v Kechneci, kde ma počas výpravy sprevádzal dážď a silný vietor. Ryby mi pravidelne chodili na lovné miesta. Čo sa týka kŕmenia, jedno miesto som zakrmoval a chytal na SB Glm o priemere 24 mm a druhé na NFS o priemere 24 mm. Napriek tomu, že som dal 2×24 mm aj mimo lovného miesta, väčšieho kapra sa mi nepodarilo chytiť.

Koncom júla som zavítal na jedno nádherné jazero v Poľsku, kde som mal ísť pôvodne s mojím parťákom Dušanom, ale kvôli jeho zdravotným problémom som nakoniec museli ísť sám. Po príchode na jazero som sa snažil čo najrýchlejšie nalodiť a preplaviť na stanovisko. Keďže sa už stmievalo a bol som sám, mal som to obtiažne. Udice som naslepo vyviezol a bivak som postavil až na druhý deň. Toto jazero je známe tým, že môžete byť radi, ak sa vám podarí aspoň jeden záber za týždeň. Je to neskutočná voda plná prekážok. Na tomto jazere som zvolil SK30 o priemere 20 mm na dno, panáčika s ananásovou popkou a Hot démona o priemere 24 mm na dno. Na tieto guličky sa mi podarilo chytiť krásneho lysca, amura a jedného väčšieho šupináča. Bola to síce náročná výprava, ale spraviť počas troch dní takéto krásne tri zábery, to som teda nečakal.

Moja ďalšia výprava smerovala neďaleko Tornale, na štrkovisko Abovce. Bola približne polovica júla a strávil som tu tri dni spolu so svojím synčekom. Po príchode na rybník dosahovala teplota cez 32°C. Rybári, ktorých som striedal, ulovili za tri dni iba jedného kapríka, čo má veľmi nepotešilo. Hneď sme nasadli do člna a boli sme nájsť dve lovné miesta. Na prvom lovnom mieste som použil Red One návnadu, ktorú som dal do štvormetrovej hĺbky na tvrdé a na druhé miesto som nastražil 20 mm Glm do bahna, do hĺbky dva a pol metra. Na Red One kapor zareagoval behom dvoch hodín, čo som tak rýchlo nečakal. Tie najväčšie ryby prichádzali počas noci a v skorých ranných hodinách. Cez deň brali väčšinou iba menšie kapríky a amury.

V polovici augusta som sa konečne vybral zo svojím parťákom Dušanom na jednu krásnu vodu, neďaleko Banskej Štiavnice. Tu sme strávili predĺžený víkend. Po zmapovaní dna sme osadili dve bójky a zvolili sme bodové kŕmenie. Ja som zvolil Red One o priemer 24 a 20 mm na dno nadropovanú rs1. Kapre sa nám krásne rozbehli na ďalší deň. Najviac záberov mi prichádzalo podvečer, no paradoxne Dušanovi cez deň na zig rig. Také krásne tmavé a bojovné ryby som už dlho nevidel.

Koncom Augusta som naplánoval ďalšiu výpravu, tentokrát na Ružínsku priehradu, kde som sa preplavoval 6 km. Na túto výpravu som sa veľmi tešil, keďže na tejto vode som prakticky rybársky vyrastal. Nakoľko som bol sám a terén bol naozaj ťažký, hlavne problematický prístup k vode a člnu, nepodarilo sa mi odfotiť si moje úlovky. Počas troch dní som nachytal vyše 15 kaprov. Nemal som však šťastie prechytať sa k váhe nad 6 kg. To mi koniec koncov až tak nevadilo, nakoľko tá príroda a bojovnosť kaprov mi to celé vynahradila. Na tejto vode som z volil NFS o veľkosti 24 mm na dno a Hot démona 24 mm na panáčika s peach Mango popkou.

V prvej polovici septembra som sa zúčastnil s kamarátom Lacim na prvých pretekoch na rybníku Koi, ktoré organizoval Kony a firma prekaprarov.sk. Na týchto pretekoch sme obsadili po zúčtovaní kíl druhé miesto, čo bolo úžasné. Na tejto súťaži sa mi podarilo hneď chytiť prvú bodovanú rybu nad 10 kg na Red One o priemere 20 mm. A najväčšieho kapra o váhe 18,5 kg, ktorý bol chytený na pop tops SK30 o priemere 20 mm, ktorý som nadropoval korenistou esenciou od firmy Starbaits.

Ďalšia rybačka na seba nedala dlho čakať. V októbri sme sa s mojím parťákom Dušanom zúčastnili pretekov na Padani. Sprevádzalo nás krásne babie leto, čiže sme si preteky užili nielen po kaprárskej stránke, ale aj ako príjemný pobyt pri vode. Na tejto vode nám najviac ryby reagovali na boiles SB, a to Red One a SK 30. Na týchto pretekoch sa nám podarilo chytiť kapra cez 18 kg a amura cez 16 kg. Od lepších miest nás žiaľ delilo len pár gramov. Prechytať sa nad 16 kg bolo dosť obtiažne, keďže boli bodované tri najťažšie ryby. Nakoniec sa nám z 23 družstiev podarilo obsadiť 7. miesto, čo sme považovali pri danej konkurencii za obrovský úspech.

Moja posledná tohtoročná výprava za rybami bola úplne spontánna. Dva dni pred odchodom som sa rozhodol ísť na tri noci do Maďarska na jazero Koi. Na tejto rybačke som sa rozhodol otestovať novinku Starbaits Scopex Kril, na ktorú sa mi na moje prekvapenie podarilo prekabátiť dve ryby cez 20 kg. Zvyšok som chytal na SK 30 a Peach-Mango. Najväčšie ryby mi išli na samotnú guličku zo dna, ale aj na panáčika Peach Mango s totožnou popkou. Na spomenuté návnady som nachytal ryby cez 14 kg. Táto posledná rybačka bola čerešničkou tohtoročnej sezóny. Nemal som čas sa ani najesť, ani si oddýchnuť. Všetko mi však vychádzalo tak ako som chcel, a preto ju hodnotím ako najúspešnejšiu.

Touto cestou sa chcem poďakovať firme prekaprarov.sk, značkám Carpstyle a carpfishingtime, mojím kamarátom, parťákovi Dušanovi, no predovšetkým mojej milujúcej rodine.

 

Galéria:

Najnovšie články

Lovné miesta

V rámci príprav sme odkontrolovali jednotlivé lovné miesta, ktoré sú v poriadku a nás čakajú ďalšie prípravy na pretek. Lovné miesto 1 Lovné miesto 2

Čítať »