Jesenná bodka na štrkovisku

Spolu s partiou sa nám podarilo ešte naplánovať a absolvovať poslednú jesennú rybačku. Preto naše kroky smerovali na štrkovisko ,neďaleko Košíc. Po úspešnom rozložení tábora sa konečne dostávame na vodu a hľadáme vhodné miesta, o ktoré nebola núdza. Na naše prekvapenie už po pár hodinách sa nám darí dostať na breh prvého lysca o váhe 12kg.

Do noci sa darí zdolávať ďalšie ryby ,ktoré presahujú váhu 10kg. To nás príjemne nabudilo s očakávaním, že takýto priebeh budú mať aj ďalšie dni. Avšak s premenlivým počasím ďalšie dni zábery ustávajú až utíchajú,čo nás rozhodne neteší. Po dlhšej pauze sa opäť rozozvučia signalizátory a dostávame na breh ďalšie pekné ryby od 8 až 13kg. Zábery avšak máme už len v noci a sú sporadické. Cez deň sú naše miesta doslova hluché.

Napriek obrovským výkyvom počasia sme spokojní s výsledkom,aj keď naše očakávania boli väčšie. Podarilo sa nám zdolať hlavne domácich kaprov a z toho máme radosť. Určite sa už teraz tešime na ďalšie výpravy na túto vodu s vysokým potencionálom.

Pre carpfishingtime.sk

David Hutka , Miroslav Prekop, Marek Rizman

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »