Harsányi – zmena rezervačného systému

Maďarské jazero Harsanyi prešlo zmenou rezervačného systému a aj rozdelením lovných miest. V článku prinášame kompletné informácie o postupe rezervácie v slovenskom jazyku.

Milí kaprári,

V tomto ozname by som vám rád predstavil aktuality ohľadom nového systému rezervovania lovných miesta a ohľadom zmien v pravidlách rybolovu.

Asi prvá a najdôležitejšia zmena je, že od r.2017 zavádzame systém klubového systému. Každý rybár, ktorá nám v minulosti navštívil má možnosť požiadať o klubovú kartičku. Základom je vlastniť kartičku, bez toho nemáte možnosť si rezervovať miesto. Chceme dať možnosť aj tým rybárom, ktorí u nás ešte nikdy nechytali. Dôležité je ale, že o rezerváciu miesta musia fyzicky požiadať v prítomnosti pravidelného návštevníka rybníka, ale musia mať odporúčanie od člena s klub.kartičkou. V tomto prípade člen s kartičkou berie plnú zodpovednosť za nového rybára a v prípade, že poruší pravidla, automaticky prichádza o klub.kartičku aj rybár s klub.kartičkou, ktorý sa za ňho zaručil. Po  viacerých návštevách môže nový člen požiadať o klub.kartičku.
Klubové karty môže ale nemusí dostať každý. Každá kartička má svoje číslo a EAN kód, čo znamená že sú lahko identifikovatelné. O rezervácie môžete požiadať od 28.1.2017, ale samozrejme platí, že len tí, čo majú klub.kartičky. O kartu si požiadajte formou e-amilu, ktorý musí obsahovať nasledovné :

1.Meno a priezvisko

  1. Dátum a miesto narodenia
  2. Adresa
  3. číslo maďarskej povolenky
  4. číslo telefonu

Ak máte záujem o rezerváciu, Váš e-amil pošlite prosím najneskôr do 23.1.2017. Prosím všetkých, že zatial nech posielajú žiadosti o kartu len tí rybári, ktorí si chcú urobiť rezerváciu hneď po 28.1.2017. Jednorázový poplatok za kartičku je 3000Ft + Dph (27%), dokopy teda 3810Ft (cca 10,5Eur), tento poplatok zahrňa aj poštovné. E-maily nám posielajte na adresu : harsinyto@gmail.com. V prípade dohody je možné karty prebrať aj osobne pri rybníku. V prípade úhrady zo zahraničia použite nasledovné IBAN číslo : HU55 1040 0690 5052 6552 6848 1010.

Rezervácia príjimáme od 28.1.2017 od 9:00 a budeme ich prijímať len telefonicky na číslo – 20 436 80 49 (predvolba 0036). Po tomto termíne budeme riešiť rezervácie stále od 9:00 do 16:00. Osobným kontaktom sa rezervácie riešiť nebudú. Hovory budeme prijímať priebežne, samozrejme tento nový systém je aj o šťastí, ale to musíte mať aj pri rybačke. Priebežne budeme aktualizovať tabuľku (rezervácie) aj na našej web stránke, aby sme vám uĺahčili výber ešte voľných termínov.

Prosíme všetkých volajúcich, aby si pripravili číslo karty, lebo hneď po prijatí hovoru sa na to budeme pýtať. Po potvrdení reg.čísla pristúpime k samotnej rezervácie. Aby sme zabezpečili možnosť  „všetkým“ si zachytať na Harsányi, rozhodli sme sa prideliť len 2 miestenky na každú kartu (možnosť si 2x zachytať v roku 2017).
V roku 2017 na jazere neplánujeme žiadne preteky. Namiesto pretekov bude možnosť si rezervovať celý rybník na konanie rôznach rybárskych podujatí (priatelské stretnutia) organizovaných napr.jednotlivými organizáciami. Počas týchto podujatí platia rovnaké pravidlá ako bežne. Pri rezervácií prosím skontrolujte aj mapu rybníka, trošku sme zmenili miesta pre milovníkov boilies (tých lovných miest je dokopy 10)

 

Na  jednom lovnom mieste môžete chytať na 6 udíc. Pravidlá rybolovu sme tiež aktualizovali, postupne všetko preložíme aj do angličtiny a dáme to na náš web.  Jedna základná zmena je napr., že sme povolili vyvážať počas celého roka, ale vyvážanie bude mať striktné pravidlá.  Detaily uverjíme neskôr.

Prajem všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťatný nový rok.

Péter Tóth – správca rybníka

Za preklad ďakujem Konymu z www.prekaprarov.sk

stránka jazera: http://www.harsanyhorgasz.hu/

 

Mapa lovných miest:

 

Najnovšie články