Čelovka Trakker – Nitelife L5 Headtorch

Ako dlho som hľadal čelovku, ktorá by spĺňala to čo som vždy potreboval. Vyskúšal so mnoho modelov od rôznych značiek.

No a konečne som ju našiel. V tejto recenzii vám predstavím čelovku značky Trakker, model Nitelife 5 Headtorch. Popíšem vám dôvody, prečo som sa pre ňu rozhodol a samozrejme aj moje skúsenosti s jej používaním.

Ako prvé spomeniem, že od klasických čeloviek, ktoré si viete zakúpiť v ktorom koľvek obchode, som skúsil aj tie drahšie od špičkových značiek. Stále mi niečo chýbalo. Buď ma zradili baterky, svietivosť, alebo mi proste vadilo popruhové uchopenie samotnej čelovky.

Od čelovky som potreboval hlavne šikovného pomocníka počas noci, jednoduchosť s jej manipuláciou a kvalitnú výdrž.

Skúsenosti s  Nitelifom mám vynikajúce. 500 lumenov „pod kapotov“ mi dokonale osvietia miesta ktoré potrebujem. Na výber máte zo 4 intenzít svetla. Silné, stredné, slabé a blikanie. Blikanie som zvykol niekedy využívať hlavne pri vyvážke, keď som chodieval na ryby s kamarátom a takto som mu dával znamenie, že som svoju montáž už položil na lovné miesto. Teraz chodievam väčšinou na ryby sám, takže poslednú možnosť nevyužívam skoro vôbec. V popise k tejto čelovke je uvedený dosah pri silnom svietení 85 metrov, neviem to odhadnúť presne, ale dosah bol porovnateľný s tým čo uvádza výrobca. Pri slabom svietení je uvedený dosah 23 metrov.

V zadnej časti čelovky sa nachádza obal na baterku, táto baterka sa nabíja pomocou USB portu, čo mne vyhovuje najviac. Pred rybačkou si doma odsledujem či je čelovka nabitá, prípadne ju ešte pripojím do nabíjačky a s kľudom môžem vyraziť na ryby, bez zbytočných ďalších náhradných baterií, ktoré sa väčšinou povaľovali niekde v taške. Pri polnom nabití vám čelovka v kľude posvieti pri viac-dňovej rybačke. Na obale od baterky sa ešte nachádza červené LED svetlo. Využitie vidím hlavne pri vyvážkach.

Jednym z atribútov, ktoré som spomenul bolo aj popruhové uchytenie čelovky. Elastický pásik je super. Pri používaní sa mi nestalo, aby mi čelovka skĺzla alebo sa pásik odpojil od tela čelovky. Aj keď čelovka vyzerá masívne, váži necelých 200 gramov.

Ako poslednú vec spomeniem samotný dizajn, ja som si na ňom pri výbere nezakladal. Ale je to vec, ktorá poteší. Logo po celej dĺžke pásika, decentné logo v zadnej časti nad LED pásikom dodávaju tejto výkonnej čelovke šmrnc.

Za mňa vám túto čelovku odporúčam. Je to investícia, ktorá sa len a len oplatí.

Čelovku si viete zakúpiť na :

https://www.nikl.cz/p4701-celovka-trakker-nitelife-l5-headtorch.php

Galéria:

 

 

 

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »