Apríl na parkovej vode

Ako je na apríl zvykom počasie poriadne zakolísalo, miestami to vyzeralo že sa vracia zima. Našťastie to netrvalo dlho a teplota cez deň začala opäť stúpať a príležitosť zájsť si k vode bola na svete. Na ryby vyrážam s mojím rybárskym parťákom Marekom na parkovú vodu kde sa mi podarilo uloviť prvého kapra tejto sezóny. Volíme si plytšie časti kde sa voda vyhrieva o čosi rýchlejšie. Udice sme si pripravili pri aute a potichu sa blížime na lovné miesto aby sme nevyplašili rybu a nenápadne pokladáme udice.

Tento krát sme zvolili na zatraktívnenie nástrahy namiesto kostných červov mikro peletky a rozdrtený boilies do pva pančuchy, ktorú sme ešte pred nahodením namočili v dipe. Na jednu udicu putoval ronnie rig s ružovou pop-up Big Black Crab  a na druhú udicu sme zvolili blow back rig ktorý sme nadľahčili umelou kukuričkou. Posadili sme sa k vode a užívali si teplé lúče slnka. Psičkári sa premávali po za náš chrbát, sem tam sa niekto pristavil a prehodil kus slova a neveriacky žasol, keď sme im ukazovali fotky z archívu aké ryby sa im premávajú každý deň prakticky popod nohy pri prechádzke so psom.

Po nejakej tej chvíli prichádza záber na ronnie rig a krásnu rybu si dokumentujeme a putuje späť do vody. Ostávalo nám ešte chvíľu času, tak som neváhal a pokladám znovu montáž s s čerstvým pvačkom a vierou, že som miesto úplne nevyplašil. Slnko zachádza a začína sa ochladzovať. My pomaly balíme veci no preruší nás ďalší záber na ronnie rig. Krásny  šupík z parkovej vody uzatvára náš deň pri vode.

Pre carpfishingtime.sk

Tomáš Lechman , Carp team Iron