48 hodín na zväzovej vode- Gabriel Demjan YSSC 2017

Minulý týždeň, presnejšie 16.6.2017 som si vyrazil na zväzovú vodu na 48 hodinovú rybačku..


Po hodine cesty som dorazil k vybranému miestu, ktoré som mal vyhliadnuté už asi 2 týždne a už v minulosti som tam párkrát bol sledovať vodu a všimol som si, že sa tam točia ryby . Dva dni pred víkendom som sa rozhodol si to tam masívne rozkrmiť kobrou, no ešte som netušil, čo ma bude čakat v piatok… Po necelej hodine schádzam z hlavnej cesty na poľnu cestu, asi po 100m sa obzriem do spätného zrkadla ako sa za mnou ženie červeny Jeep .. Po 50m ako som schádzal na ďalšiu vedľajšu cestu auto za mnou ma rýchlo predbieha a je ďaleko,ďaleko predo mnou.. bolo mi jasné že sa k „môjmu“ miestu už nedostanem ,kedže ma predbehli a jedine táto cesta viedla k lovnému miestu ,ktoré som mal vybraté.Otočil som sa a šiel som si nájsť iné miesto ,ktoré bolo pre mň veľkou neznámou..Po vybaleni veci z auta a zloženi člna som si šiel na vodu zosondovať miesto..
Hĺbku vody mi na sonare ukazovalo 4,30m . Po položeni boje som si to rozkrmil Halibul peletami a guľmi od Starbaitsu .. Po príchode na breh nasledovala príprava udic.Po naviazani udic dávam pod háčik na prvú udicu 2x 24mm gule od Starbaitsu a na druhú dávam gule od Garantu 2x 18mm .. Po položení udic, jedno priamo do Krmného miesta a druhu 20m od krmneho miesta, pokládam montáže a idem na breh, rozkladam bivak a veci dávam na svoje miesto . Asi hodinu po vyvezeni mi pipla pravá strana , neriešill som to, kedže fúkal silný vietor. Po pol hodinke zase pííp na pravej strane ,tak vytiahnem a Kapor do 50cm, neriešil som, vypol som, poslal pusu a pustil späť tam ,kde patrí. Do 12 sa mi podarilo spraviť asi 7 záberov . Jeden som nepremenil a všetky ostatné boli ryby vo veľkosti ako tá predchadzajúca.. Prišiel ďalší deň a ráno o 9:00 mi pipne ľava, po zdolani do podberaka sa ukázala trošku vačšia ryba ,tak som si myslel, ze postupne to príde . Do 17 hodiny som mal 3zábery ,pričom ryby mali okolo 5-6kg .. Po 17hodine som musel sťahovať udice, pretože prišiel silný Tajfúún :)) do šnur sa mi začal navážať veľký bordel a mi ich ťahalo kdesi preč. Nemalo význam to tam nechavať. Nasledovala nedeľa, vstal som o 4 a pozrel sa von a vedel som, že sa mi neoplatí ísť na vodu, vlny boli neskutočne veľké a vietor silný.. O 8 ráno sa trochu vietor ukľudnil ,ale nechcel som riskovat ,tak som na háčik dal PVA do toho 3guľky a zahodiil.. Okolo 1 sa vietor ukľudnil,ale ostavalo mi uz málo času na vyvezenie, tak som skocil po boju stiahol ju a začal sa pomaličky baliť… Zhruba o 14 som bol zbalený a už som len udice vytiahol ,dobalil sa a šiel preč.. Túto 48hodinovu rybačku hodnotím asi 50na 50, lebo som sa nedočkal krajšej ryby,ale na druhej strane ma potešilo veľa záberov a nádherný výhľad na východ a západ Slnka.. 🙂

 

Fotky:

Najnovšie články

Sponzori preteku

Predstavenie sponzorov preteku. Sektor Individuálne ceny Prvý ulovený kapor nad 10 kg Wild Carp Baits www.wcb.sk Posledný ulovený bodovaný kapor Úlovky z košických vôd FB:

Čítať »

Online registrácia na pretek

Váš záujem zúčastniť sa preteku potvrdíte vyplnením online formulára. Možnosť prihlásiť sa na pretek je do 30.12.2022. Po odoslaní vyplneného formulára vám príde potvrdzujúci email.

Čítať »