3 dňová rybačka v Maďarsku

Zdar všetkým rybárom . Skočila moja 3 dňová rybačka v Maďarsku . Aj napriek tomu, že ryby neboli veľmi pri chuti, podarilo sa mi chytiť krásnych kaprov.

Po príchode na moje lovné miesto som zaregistroval ako sa ryby pekne ukazovali na hladine, tak som mal hneď na tvári úsmev . Rozložil som si bivák , čln a potom som vyrazil na vodu. Všimol som si, že voda je asi o pól metra nižšie ako bežne. V strede rybníká prechádza kanál, ktorý som našiel. V tejto časti sa nachádzala vrstva 3-4 cm blata.

Miesto som nakŕmil s partiklom, ktoré bolo tvorené kukuricou, repkou a pridal som aj tigrí orech. K tomu som pridal pelety a boilies. Rozhodol som sa pre príchuť Shell Fish. Ako koncovú montáž som pouŽil ronnie rig s potápavým boilies tiež rovnakej príchute. Na druhý prút som naviazal pop up boilies s príchuťou slivka .

Prvý záber prišiel v noci na potápavé boilies. Ďalšie ryby sa mi podarilo chytiť počas dňa. Jeden mal 12,40 kg a druhý mal 11,20 a opäť na príchuť Shell Fish . Nasleujúcu noc som dostal len jeden záber od cca. 10 kg kapra.

Nasledujúci deň som dostal jazdu a hneď po záseku som vedel, že to bude krajšia ryba. Bol to krásny šupinač, ktorý vážil 14,70kg .

Aj napriek slabšej aktivite, hodnotím túto rybačku pozitívne. Na konci septembra sa sem ešte vrátim a snáď sa mi podari prekonať hranicu 15+ alebo aj tú magickú 20+. Samozrejme do výbavy si pribalím opäť boilies Pirkobaits a verím, že mi prinesú ešte krásne úlovky .

Pre carpfishingtime.sk

Daniel Habardík

Najnovšie články