Zmysel revírov “ Chyť a pusť“

Počas prvého júlového týždňa som navštívil revír Vrbov. Revír, ktorý je položený pár kilometrov od Kežmarku , respektíve od Popradu. Nádherná príroda s pohľadom na Tatry. Bola to pre mňa neznáma, no mal som pozitívne informácie od môjho kamaráta Paľa Papcúna. Našu rybársku session doplnil aj Dušan Schneider.

Pôvodne plány sa mi jemne zmenili a na rybník som prišiel posledný o 9- tej večer. Nasledovalo rýchle vybalenie udíc, nástrah, kŕmenia a všetkého potrebného. S prípravou kŕmenia som začal už 2 dni pred rybačkou. Rozhodol som sa pre použitie 2 príchutí, 68 a Devill Krill som si doma naboostroval a po príchode k vode aj namáčal.

Po nahodení sme si všetci traja sadli a podebatili o rybníku, o rybačkách a prebrali sme naše plány pre zvyšok sezóny.

Po rannom poprehadzovaní a dokrmení naších lovných miest prišiel môj prvý záber. Veľmi rád so sebou nosím chytačky v dípe, ktoré s obľubou dávam pod háčik. Gigantica a Devill Krill patrí medzi moje obľubené a práve na Giganticu som dostal prvý záber od krásneho približne 10 kg riadkača.

Opať som teda nastražil rovnakú príchuť. Medzi tým sa podarilo dosiahnúť zábery aj chalanom, takže nálada bola výborná. Pomaličky sa nám ryba rozbehla a ja som kobrou pravidelne kŕmil svoje miesto predmáčaným boilies. Okrem spomenutého kapra sa mi podarilo zdolať pár menších kaprov a podvečer jednu približne 8 kg kapra.

Noc bola v pohode, pretože Paľo a Dušan spali snáď 2 hodinky. Mňa zobudil záber až posledného no o rybu som prišiel. Nasledujúce ráno som si však všetko vynahradil a po krásnom zábere a zdolávačke mi Paľo podobral krásneho 14 kg šupináča.

Bola to moja posledná ryba, nakoľko ďalšie povinnosti mi nedovolili ostať a chytať ďalej. Ale prezradím vám , že ryba sa naďalej kŕmila a chlapci zdolali ďalších krásnych kaprov.

V poslednom rade by som chcel vyzdvihnúť režim revíru “ Chyť a pusť“. Vynikajúca myšlienka, ktorá nám dožičí zdolať krásne ryby. Je len na nás ako sa postavíme k takýmto myšlienkam aj na ďalších naších miestach.

 

Pre carpfishingtime.sk

Maťo

 

Galéria:

 

 

 

Najnovšie články