Vlasec Gardner PRO Light Blend Extra

Táto sezóna bola pre mňa o zmenách. Rozhodol som sa pre výmenu rôznych častí mojej výbavy. Jednou z nich bola zmena vlasca. Rozhodoval som sa medzi viacerými typmi vlascov, či značiek. Voľba padla na vlasec anglickej značky Gardner. Pre PRO Light Blend Extra som sa rozhodol z viacerých dôvodov.

     

Prevažne využívam vlasce o priemere 0,28mm. Samozrejme, ak chytám v prekážkach používam hrubší priemer. Na moje navijáky sa vojde toho dosť, no a to bol prvý atribút pri výbere. Kedže návin vlasca je pri tomto priemere  1540m, čo bohate postačí na 2 ks navijákov.

Zaujala ma aj farba vlasca. Aj keď som bol zvyknutý na farebnú variantu, no táto šedá mi neprekážala. Skôr by som povedal, že mi táto sadla.

Podstatnou vecou bola pevnosť v uzle. Pri zdolávaní som sa mohol spoľahnúť na to, že vlasec mi vydrží. Počas sezóny sa mi stalo, že ryba vošla do prekážok a práve vtedy som sa mohol v pohode zaprieť do prútu. Poslednú vec, ktorú by som chel spomenúť je jeho odolnosť voči oderu.

Z môjho pohľadu tento vlasec rozhodne stojí za vyskúšanie.

Vlasec nájdete na www.hobby-g.com

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »