Veľkonočna výprava

Cez sviatky som využil voľné dni a nachystal sa na moju prvú tohtoročnú výpravu.Strávil som tri dni na jazere Aranykavics.Na tomto jazere budem chytať prvý raz.Po príchode na jazero som zistil že vodná hladina veľmi klesla. Zmenilo mi to celú situáciu.

Môj cieľ bol vyvážať na stred jazera vedľa ostrovčeka. Tam sa nachádzal spád s hĺbkou štyri metre. Pri príchode začala prvá vyvážka k ostrovu. Nepodarilo sa mi nič chytiť. Vedľa mňa boli ďalšie dve miesta a večer sa to vyprázdnilo. Rozhodol som sa že budem vyvážať k brehu pod stromy a kríky. Vedel som, že ráno musím montáže vytiahnuť keďže ráno prichádzajú ľudia. Nastal večer, bol som sám na jazere a nástrahy putovali pred kríky.

Kŕmil som boilliesmi od Millenium fishing následne som ich polial boostrom. Hlavnú časť tvoril partikel s varenou kukuricou a repkou. Dopĺňal som s rozpustenými peletami v pva sáčku, ktoré pri rozpade zanechávaju „mrak“.

Ako nástrahu som použil POP-UP SIGNAL a moje obľúbené boilies LEGENDS SEAFOOD od Jetfishu. Spravil som ich na spôsob „snowman“ (snehuliak) a dal ich na montáže typu D-Rig uviazaný na fluocarbone.

A záber nenechal dlho čakať a bol vonku prvý šupináč vo váhe 6kg. Ďalší záber prišiel o hodinu po poslednej rybe. Lysec vo váhe 17kg s pekným bruškom. Tešil som sa, keďže som dvakrát za sebou zlomil rekord. Ale ostal som stále kľudný a sústredil sa ďalej. Ako tretiu rybu som vytiahol bojovného kapra, bol to boj. Ťahal som ho už z kríkov no podarilo sa mi ho vytiahnuť. Bol som sám a tak som s ním hodil fotku, ošetril ho a pustil naspäť. Po tejto rybe nasledovalo ráno, čo znamelo že ľudia prichádzajú a miesta sa plnia a ja som musel vytiahnuť moje montáže a preniesť ich k ostrovu. Celý deň ani ťuk a tak som masívnejšie kŕmil a rozbehli sa menší kapríci. Bol som rád aj za tieto ryby. Miesta vedľa mňa popoludní ostalo prázdne a moje montáže smerovali ku kríkom vedľa brehu. Počasie mi moc neprialo ale pred večerom až do môjho rána som chytával ryby okolo 3-5kg. Boli pekné lysce,šupináče a aj riadkače. Hneď po ráne sa mi skracoval čas a moja výprava sa musela ukončovať. Bol som spokojný, keďže som bol prvý krát na tomto jazere…
Pre carpfishingtime.sk
Matej Nagy
Galéria:

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »