Úspešný víkend chalanov z Carp team Iron

Chalani z Carp team Iron odštartovali sezónu 2021 a po víkende tu máme aj správu od vody, ktorú delíme na slovenskú a holandskú časť.

Slovenská časť od Miloša

Začiatok sezóny 2021 som plánoval podľa zmeny počasia avšak predpovede nevyšli a teploty klesali až na bod mrazu, k tomu silný vietor a nízka teplota vody. Montáže od ktorých som očakával úspech nefungovali, taktiež ani ryba neprichádzala na obvyklé miesta. To všetko ma prinútilo konať. Posunul som miesta kde som to ukldal a vsadil som na zasekávaciu mašinu Ronnie rig. To sa vyplatilo a a nad ránom prichádza krásne stavaný lysec.

     

Nastalo opäť tiché obdobie po ktorom som k single pop up pridal Orange fire orezanú guľu 20 mm. Mrazivé ráno, opatrný záber a s prvou rybačkou sezóny ma lúči nádherný tmavý lysec s obrovskými šupinami.

 

Holandská časť od Tomáša

Po tom čo sa sneh začal roztápať mi nelietalo hlavou nič iné, len kedy konečne nájdem príležitosť zájsť na ryby. Počasie sa umúdrilo pomedzi mraky začali prenikať teplé lúče slnka, vtáky sa začali ozývať a ja som vedel že už dlho doma neobsedím. Kôli reštrikciam sa nočný rybolov žial nedal vykonávať, tak som si na štart zvolil krátke vychádzky na parkové vody v blízkosti bydliska. Rozhodol som sa chytať na atraktívne nástrahy z rady Attract line a na ešte väčšiu atraktivitu som používal kostné červy.

      

Táto taktika sa mi vyplatila a hneď na tretej vychádzke sa mi rozpípal jeden zo signalizátorov a na moje prekvapenie po zimnom spánku tam bol veľmi bojovný šupináč, ktorý ma vytrápil 10 minút kým som ho dostal do podberáku. Lepši začiatok sezóny sme si ani nemohli priať. Verím že to bude pokračovat v takom tempe aj naďalej a prinesieme vám čo najviac zážitkov od vody. Petrov zdar .

Za Carp team Iron Miloš a Tomáš

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »