Squid liver ma potešil

Vybehol som na kràtku 12 hodinovú rybačku. Hlásili, že bude skoro 30 C a vyšlo im to, počasie bolo kràsne.  Nastavil som budík na 6:00 ráno ale aj tak som trošku zaspal. Po prebudení som rýchlo dobalil veci a hneď som šiel k vode. Samozrejme niečo som aj zabudol, ale domov som sa nevrátil.

                 

Po príchode na jazero som hľadal voľné miesto, skoro všetko už bolo obsadené, ale aj tak našiel som miesto , ktoré vyzeralo veľmi zaujimavo. V prednej časti jazera je hĺbka 3- 4 m a to bolo presne to čo som hľadal. Naviazal som montáže a zakŕmil som miesto peletami a boiliesom. Rozhodol som sa pre príchuť Squid-liver a k tomu som pridal aj pop up totožnej príchute.

                 

Na druhý prút som skúsil zig rig. K tomuto prútu som si pripravil Poseidon groundbaits a mlieko. využil som 2 metrový nadväzec a rýchlo som to nahodil. Voľný čas som trávil spombovaním. Pri 5 nahodení som dostal prvú jazdu. Na zig rig sa mi podarilo chytiť asi 8 rýb . Síce neboli veľké ryby ale podarilo sa mi chytiť 2 ryby, ktoré boli tak 7-8 kg . Vedel som, že ryby sú po trení a vedel som, že moc nebude brať .

K prvému prútu som prihodil zopár boilies a stále som čakal. Po chvíľke som zaznamenal jemný záber, ktorý sa premenil na brutálnu jazdu. Po zaseknutí sa ryba ukázala na hladine. Bol to krásny jeseter s váhou 11,50 kg. Po vyfotení som ho opatrne pustil späť do vody. Túto rybačku som skúšal už spomenutú príchuť Squid – liver, ktorá ma príjemne prekvapila.

                 

Teším sa, že boilies funguje a čoskoro som pri vode opäť s ďalšími príchuťami od Carp Only.

 

Pre carpfishingtime.sk

Daniel Habardík

Galéria:

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »