Čo by to bol za revír, ak by nebol ničím špecifický. Či už je to príchuť, ktorá vyslovene rybám chutí, alebo špecifické úlovky. Chalani z Pirkovej 11- tky majú bohaté skúsenosti a rozhodli sa pomôcť slovenským rybárom s výberom príchutí, ktoré na slovenských vodných nádržiach fungujú.
Táto vodná nádrž je preslávaná kapitálnymi úlovkami sumcov. Aj keď ulovených kaprov nad 15+ je tu ako šafránu, návštevu tejto vodnej nádrže Vám odporúčame pre nádherné scenérie a prírodu. Zoberte to ako výzvu. Chytali ste už na Domaši? Ak áno, pochváľte sa úlovkami. Ak sa tam ešte len chystáte, nezabudnite si zo sebou určite zobrať naše guličky. Náš Miško Vám odporúča MM Losos, MM Krill, GLM mix Krab.
Výstavba vodného diela Veľká Domaša sa začala vo februári 1962 a ukončená bola v decembri 1967. Výstavbou vodného diela boli s výnimkou niektorých stavieb zatopené dediny Dobrá nad Ondavou, Petejovce, Trepec, Veľká Domaša, Valkov a časť obcí Bžany a Turany nad Ondavou. Namiesto Kelče vznikla nová dedina Nová Kelča. Vodná plocha nádrže (1422 ha) od telesa hrádze po cestný most pri obci Lomné.
Prečo táto nádrž dostala také meno? Za svoje pomenovanie vďačí vysokému počtu slnečných dní v roku. Vodná nádrž sa rozprestiera v severnej časti Podunajskej nížiny pri úpätí Považského Inovca, medzi mestom Piešťany a obcou Drahovce, vo výške 162 m n. m. Nádrž je súčasťou vodného diela Drahovce-Madunice. Vznikla prehradením rieky Váh haťou v Drahovciach. Vybudovaná bola medzi rokmi 1956 a 1959 na mieste mŕtvych ramien, lužných lesov a nivných lúk Váhu. Od roku 1980 je jej časť od Krajinského mosta vyhlásená za chránenú študijnú plochu s výmerou 399 ha. Chytali ste už na tejto VN? Ak áno, pochváľte sa úlovkami. Ak sa tam ešte len chystáte, nezabudnite si zo sebou určite zobrať naše guličky PBS. Odporúčame Vám MM Skopex/Kalamár, MM Krill, GLM mix Patentka.
Svojimi scenériami patrí jednoznačne medzi najkrajšie vodné nádrže na Slovensku. Dielo bolo vybudované v rokoch 1969-1975. V strede Liptovskej kotliny, na úpätí Nízkych a Západných Tatier je umelo vybudovaná vodná nádrž, ktorá nesie meno jednej z dvanástich zatopených obcí. Spolu bolo presídlených 940 rodín, čo predstavovalo viac ako 4 tisíc obyvateľov. Liptovská Mara je tretia najväčšia vodná plocha na Slovensku. Tiché, plytké, prehriate zátoky, lemujúce severovýchodné pobrežie sú rajom pre kaprárov. Bohužiaľ, táto vodná nádrž je preslávená aj problémami s nelegálnymi stavbami, nelegálnym výrubom drevín a stále väčším problémom dostať sa na brehy tejto krásnej vodnej nádrže. Príroda a krása ktorá ju obklopuje v tejto dobe neznamená nič. Avšak aj napriek tomu je táto vodná nádrž nádherná a veríme, že pri jej návšteve si vychutnáte všetky jej krásy. Ak máte nejaké otázky, neváhajte. Andrej je tu ako doma. Ak by sme mali poradiť čo z dielne pirkobaits, určite by to bola gulička z rady Robin Red a to Frankfurtská klobása a Chilli. Kapre na Mare to maju radi ostré.
To, že sa na tejto vode pochytali nádherné ryby asi nemusíme ani písať. Ak máte nejaké otázky ohľadom tejto nádhernej VN, Mišo a Ika sú tu ako doma a tak Vám určite radi poradia. Najčastejšia otázka, ktorá sa po nociach preberá na nejednom „carptalku“ na brehu našej krásne Šíravky – myslíte si, že v tejto vode pláva kapor 30+?
Zemplínska Šírava v minulosti nazývaná Zemplínska či Podvihorlatská sĺňava pôvodne nazývaná Vihorlatská nádrž, je vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku podľa plochy hladiny, a zároveň treťou najväčšou na Slovensku podľa celkového objemu vody. Bola postavená v rokoch 1961 – 1965. Pred výstavbou vodnej nádrže sa na jej ploche nenachádzala nijaká obec. Vodná plocha nádrže (3500ha) sa rozprestiera od priehradného telesa po napájací kanál pri obci Petrovce nad Laborcom až po cestný most v obci Lúčky. Východná časť priehrady medzi obcami Kusín, Hnojné a Jovsa zarastá tŕstím, čo vyhovuje vodnému vtáctvu. Táto oblasť je vyhradená ornitológom ako chránená študijná plocha, vznikol tu chránený areál. V tejto lokalite platí zákaz lovu rýb. Na samostatnej vodnej nádrží platí od roku 2005 režim „Chyť a pusť“. Ak Šíravu niekedy navštívite, určite by Vám z dielne PBS nemali chýbať guličky: GLM Krab, Marine Mix Krill, RR Chilli, GLM mušla.
Inak to ani nemohlo byť a ako prvú Vám predstavujeme Vodnú nádrž Kráľová (VNK). Vodná nádrž má 1082ha a nachádza sa pri obci Kráľová nad Váhom po cestný most pri obci Váhovce. Dielo bolo dokončené v roku 1985 s cieľom energetického využitia Váhu, protipovodňovej ochrany priľahlého územia, na ťažbu štrkopieskov, ako zásobník zavlažovacej vody, na splavnenie daného úseku Váhu, na chov rýb a ako prostredie na rekreáciu a vodné športy. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Z pohľadu kaprára sa jedná o veľmi úživnú priehradu kde sa v posledných rokoch u kaprov začali sledovať nádherné váhové prírastky. Je to voda s najväčším počtom rýb cez nami toľko vyhľadávanú magickú hranicu 20+ na Slovensku. Ak by sme Vám mali odporučiť guličky z našej dielne, ktoré by Vám na tejto výprave nemali chýbať, tak by to bola určite GLM Mušľa, Marine Mix Losos a Robin Red Pikantný kalamár. Ak máte nejaké otázky k VNK, neváhajte ich napísať, radi Vám poradíme, keďže táto voda je obľúbená aj u našich chalanov.