Šírava a jej októbrové poklady + novinky Dr.baits v roku 2021

Dušan Rúčka sa v druhej polovici októbra opäť rozhodol navštíviť východ a namieril si to na Zemplínsku šíravu. Jesenné ukážkové počasie sľubovalo veľmi zaujímavú rybačku.

Dušan, ako vnímaš ty jesenné obdobie na rybách? Je to tvoje obľúbené obdobie?

Príchod jesene je nielen symbolom ukončenia teplých letných dní, ale pre nás kaprárov je to akési vyvrcholenie sezóny. Z môjho pohľadu je tu určite lepšie ako jarné obdobie. Ryba sa viac zoskupuje ,ubúda prirodzená potrava a aspoň z mojich skúseností sa zdržiava na miestach, kde sa dá pri troche úsilia pomerne ľahko odchytiť. Najviac ma ale teší to, že sa dajú chytiť ryby, ktoré počas hlavnej sezóny nejavili záujem o nami ponúkanú potravu. Zväčša sa jedna o kapitálne úlovky.

Prednedávnom si absolvoval rybačku na Zemplínskej šírave. Ako hodnotíš túto výpravu?

Nedávno som absolvoval výpravu na Zemplínskej šírave, kde sa mi podaril husársky kúsok v podobe dvoch šupináčov o váhe 19.65 a 20.05 kg. Do kopy sme vo dvojici chytili cca 1300 kg rýb nad 7 kg. Prevažná časť rýb bola o váhe 7 až 9.5 kg. Tieto ryby boli priam rovnaké ako z pásu.

 

Ako vyzerá tvoja kŕmna stratégia počas jesene?

Čo sa týka stratégie, opäť som používal bodové kŕmenie. Po každom zábere som menil miesta a tak som sa postupne prepracoval na tzv.hot spot, odkiaľ mi potom chodili časté zábery. Boli miesta, kde tam bol istý zaber do 15 minút od vyvezenia, ale boli aj miesta kde to bolo hluché a z ničoho nič prišla krásna ryba.

Ktorú z prichutí DR.baits by si rozhodne odporúčal?

Taktika bola dobrá a v spojení kvalitného kŕmenia z rady „top line“ Squid salmon a podkladového kŕmenia „atrakt line“ Squid salmon sa diali zázraky. Väčšinou som používal dípovane nástrahy s polkou pop up boilies Squid salmon. Za mňa skvelá kombinácia ktorú môžem len odporučiť.

Pri tejto výprave bolo vidieť, že kvantum kŕmenia by neurobilo požadovaný efekt. A znovu sa potvrdilo, že menej je často krát viac. Dávka kŕmenia po každom zábere bola cca pol kg boilies z rady top a atrakt v priemere 24 mm.
Ale ako som už spomenul dôležité je v prvom rade miesto ,kontaktný zaber a kvalitne boilies je už len taká ozdoba, ktorá nám ma dopomôcť ku kapitálnemu úlovku.
 

         

Plánuje Dr.baits rozšíriť svoje portfólio o niečo nové do sezóny 2021?

Do roku 2021 Firma Dr.baits prinesie našim zákazníkom naše  produkty v novom šate. Nie nebude to nový obal, ani žiadny marketingový doplnok. Po mnohých rokoch, čo sa venujem tomuto oboru, som prišiel na novú špecifickú technologickú úpravu, ktorú z pochopiteľných dôvodov nebudem špecifikovať. No môžem prezradiť len toľko, že s boilies sa počas finálnej úpravy neuvoľňujú žiadne zložky do okolitého prostredia a nevystavujú sa vysokým teplotám ako to je pri parení alebo varením vo vode. Vďaka tomuto procesu, si boiles zachovávajú svoju vôňu chuť, ale čo je najdôležitejšie, aminokyselinový profil zostáva nemenený. Číže počas prípravy cesta a hotového produktu nedochádza ku žiadnym stratám a výživových hodnotách produktu. Ďalšou novinkou budú tekuté potravy Liquid liver určené na bostrovanie boilies v 500ml baleniach. Chilli olej bude taktiež v 500ml baleniach. Myslím, že takýto výrobok ešte rybárska verejnosť nemala možnosť vidieť v takejto kvalite. Taktiež mini pop-up 10mm priemere, hook baits boilies v 16mm priemere, rozpustné boilies v 20mm priemere, rozpustné dumbelsky v priemere 10mm na 20mm. Takže pevne verím, že tak ako tento rok si ľudia zamilovali naše produkty, budúci rok potešíme vysoko účinnými produktami ďalších nových spokojných zákazníkov.

 

Najnovšie články

VN Vrbov – miesto 5

Tento rok som si povedal, že obľúbený revír VN Vrbov odchytám počas celej sezóny na každom lovnom mieste. A keďže sa môj pôvodný plán chytať

Čítať »