Šampión šampiónov

World Carp Classic 2017 je vrcholom kaprárskej sezóny. Tentokrát sa WCC uskutočnilo na Lac de Madine.
Karel Nikl so svojim teamom CARP’R’US & NIKL nemohol chýbať na tomto prestížnom preteku. Minulý rok sa mu v osemnásťročnej histórií WCC podarilo ako prvému Českému teamu tento pretek vyhrať.

Tento rok šiel team v zložení Karel Nikl, Ján Dadák a Jakub Erhart s cieľom získať akúkoľvek cenu v sektore alebo cenu v celkovom poradí.

Karel si vytiahol veľmi ťažké miesto, no nakoniec to dopadlo celkom inak.

Karel, aké si mal informácie o vašom lovnom mieste? 

“ Naše lovné miesto bolo v strede ostrova na čísle 84 a z každej strany sme mali 5-6 teamov. Po vylosovaní sme vedeli, že na tomto mieste sa ryby nechytajú. Takže sme si začali preverovať informácie u miestných rybárov a aj samotný organizátor nám potvrdil, že počas celej histórie preteku WCC sa na tomto mieste nechytil žiaden kapor. Mali sme sa pripraviť maximálne na zábery od sumcov a preto sme si povedali, že sa pokúsime uloviť aspoň jedného kapra a to sme netusili, že budeme bojovať o prvé miesto. S odstupom času musím povedať, že tie ryby sa tam nezdržiavali, na dne nebolo nič výnimočné. Mali sme informáciu, že kedysi tam tiekol potok, alebo riečka, ale tá je už dávno zanesená bahnom. Na dne sa nachádzalo samé bahno s jedným alebo dvoma malými koreňmi, ktoré som na sonare zahliadol len raz. “

WCC15-Official-Pegs-Map

1570037_d9f94

 

Počasie počas preteku nebolo práve najlepšie. Silný vietor sa podpísal  namotavaním tráv na šnúry. Ako ste sa vyrovnávali s počasím? 

“Musím povedať, že už prežiť v tomto vetre bol zážitok. Ten vietor s dažďom sa vám vždy dostane aj napriek používaniu nepremokavého oblečenia za krk, rukávy a zachvíľu je časť vášho oblečenia vlhká. Navyše ak máte na sebe dlhodobo prsačky, začnete sa potiť a všetko vo vnútri navlhne. Dá sa povedať, že som sa pohyboval mokrý, šiel spat v mokrom, vlastne sušil som sa tak, že som šiel do spacáku a v ňom som sa zároveň presušil. Vyrovnávanie sa s vetrom na člne je hlavne otázka oblečenia či technického vybavenia (motor a baterky). Čo sa týka zabezpečenia bivakov, náš team sa na tento vietor pripravil a nepodcenili sme to. Kuchynským nožom som odrezával hrubšie vetvy konárov, pripravil si z nich kolíky a použil ich na ukotvenie bivakov pomocou silného kotviaceho lana. Mimochodom príprava takéhoto jedného kolíka mi trvala približne pol hodiny.“

1570537_96a5b

1570569_b8508

 Prvý záber ste dostali v utorok. Záber od 18 kg kapra. Čo znamenal tento úlovok pre celý team? 

 “ Po informáciach o mieste z úvodu, nám tento kapor urobil neskutočnú radosť. Keď sme už chytili jedného, chceli sme chytiť ďalšieho. Človek sa v takomto prípade začne viac snažiť. Po zábere mi Honza (Ján Dadák) vravel, že to bude sumec. Ja som mu hovoril, že to je prút, na ktorom som mal nastražený tygrí orech. Nasledovala zdolávačka a po chvíli sa nám ukázal krásny šupináč. Radosť v teame bola neskutočná, pretože sme chytili kapra z tohto ťažkého miesta, v tej chvíli bol tento kapor veľmi dobrá východisková pozícia.”

1570951_fa3b3

 

Ďalší záber prišiel až vo štvrtok. Menili ste taktiku?

 „ Taktika ostávala stale tá istá. Nástrahy sme mali rovnaké, na jednom prúte bol nastražený tygrí orech, na druhom bol nastražený criticals Devill Krill, na tretí sme dali popku a na poslednom prúte sme mali nastraženého panáčika. Druhý kapor zabral na criticals Devill Krill. Neskôr sme nástrahy upravovali podľa situácie. ”

  1571688_12349

Ako ste prežívali posledné chvíle preteku? V piatok ste boli na priebežnom 1. mieste, chytili ste krásne ryby.

„ To sú pocity, ktoré sa dajú zažiť len na WCC, posledné hodiny sú dramatické. Napätie, radosť, strach alebo očakávania. Prechádza človekom strašne veľa emócií. Posledná noc bola iná. Bezvetrie pre nás nebolo ideálne. Ryby menili chovanie, zvyšku to pomohlo, nám nie. Počas poslednej noci bola Lee Jaksonom chytená 25-ťka a chalani z Nemecka ulovili 21 kg kapra. Tieto úlovky nás odsunuli na tretie miesto. Nám sa už  nepodarilo chytiť ďalší úlovok. Napriek tomu ráno po ukončení bola v našom teame veľmi dobrá nálada. Síce sme nevyhrali, ale perfektne sme reprezentovali našu krajinu a firmu. “

 1572450_b7595

Nakoniec ste skončili na spomenutom treťom mieste. A ty si sa stal šampión šampiónov. Akým spôsobom sa oceňuje tento titul?

„ Už pred rokmi, keď som sa dozvedel, že je tu možnosť získať titul šampión šampiónov, hovoril som svojmu teamu, že musíme vyhrať WCC a bojovať o tento titul. Titul majstra majstrov môže získať iba ten, kto v histórií vyhral WCC, následne musí v ďalších ročníkoch nachytať najviac kg a poraziť ostatných šampiónov. “

Čo pre teba znamená, takýto úspech? 

 „ Stať sa šampión šampiónov, majstrom majstrov, víťazom víťazov, je môj splnený sen, s ktorým som sa nikdy netajil. Tento titul patrí k mojim najväčším rybárskym oceneniam v živote. Získať ho je súhra štastia, ale aj skúseností. Dlhodobo získaváme na rôznych pretekoch skvelé výsledky. Používame skvelé nástrahy a koncové montáže. Tým každému dokazujeme, že skvelo fungujú a že to už nie je náhoda. Samozrejme taktiež tvrdím, že tak ako sa chováte k životu, k svojim priateľom, k ľudom, k prírode a samotným rybám, vytvárate okolo seba auru a postupne sa to všetko prenáša do vášho osudu. Ten sa vám potom takto odvďačuje. Samozrejme je za tým aj tvrda práca. To všetko si uvedomujem a za všetko  životu s pokorou ďakujem. “

1572452_bdc66

 

Galéria:

Najnovšie články

Sponzori preteku

Predstavenie sponzorov preteku. Sektor Individuálne ceny Prvý ulovený kapor nad 10 kg Wild Carp Baits www.wcb.sk Posledný ulovený bodovaný kapor Úlovky z košických vôd FB:

Čítať »

Online registrácia na pretek

Váš záujem zúčastniť sa preteku potvrdíte vyplnením online formulára. Možnosť prihlásiť sa na pretek je do 30.12.2022. Po odoslaní vyplneného formulára vám príde potvrdzujúci email.

Čítať »