Podberák Zfish Synapse CLN 42“

Podberák Synapse Carbon Landing Net je jednou z vlajkových lodí českej značky Zfish. Po roku pravidelného používania sa nebojím povedať, že je plne konkurencie schopný v porovnaní s drahšími modelmi známych anglických značiek. Tento produkt spĺňa všetky vlastnosti moderného kaprového podberáku ako je dizajn, kompaktnosť, jednoduchá manipulácia, kvalitné materiály, dlhé ramená a hlboká sieť šetrná k rybám.

Ako už vyplýva z názvu, jedná sa o karbónový podberák. Dvojdielna tyč s celkovou dĺžkou 180cm je tvorená z pevných karbónových vlákien. Na konci tyče je rukoväť zo ,,shrink“ punčochy, podobne ako pri prútoch ,,abreviated“. Decentné logo sa nachádza aj na kovovej čiernenej koncovke. Tyč je dostatočne tuhá, čiže pri podoberaní sa neohýba do luku. Podberák s jedným dielom tyče je ideálny pri podoberaní rýb z člna. Plnú dĺžku využijete pri podoberaní rýb z brehu. Rovnako aj ramená podberákovej hlavy (102cm) sú tvorené z ľahkého karbónu. To nám zaisťuje neuveriteľne nízku váhu podberáku, a o to jednoduchšiu manipuláciu. Osobne som podberáku v puzdre navážil necelých 700g.  Jeho transportná dĺžka je 105cm. Synapse CLN je dodávaný s kompaktným transportným obalom.

                                     

Veľkým plusom je taktiež štíhly plavák v olivovej farbe, ktorý je ku podberáku GRATIS a nie je potreba ho dokupovať. Plavák je dostatočne vzlínavý, aby udržal podberák na hladine.

Sieťka je vyrobená z polyesterových vlákien olivovo-hnedej farby. Je rýchlo schnúca a dostatočne hlboká na podoberanie aj tých najväčších úlovkov.

Srdcom podberáku Synapse je pevný, minimalistický kovový kríž s čiernou povrchovou úpravou a decentným logom. Rozloženie a zloženie podberáku už maličkosťou a po pár pokusoch to už ide od ruky.  

Ďalšou vychytávkou, ktorú ocení mnoho rybárov je kovový klip pre zachytenie siete ku tyči podberáku. Je to perfektná maličkosť, ktorú využijete napríklad pri podoberaní kapra v hustých porastoch alebo medzi prekážkami. Predídete tým zbytočnému zachyteniu siete v prekážkach.

Technické parametre:

Celková dĺžka podberáku: 270cm

Dĺžka ramien: 102cm

Dĺžka tyče: 180cm

Transportná dĺžka: 105cm

Oko siete: 5mm

Hĺbka siete: 100cm

Hmotnosť: 650g

Súčasťou balenia je plavák a transportný obal.

 

Galéria:

Najnovšie články