Októbrová návšteva susedov

Na jeseň sa teší snáď každý kaprár. Situácia na východe nebola priaznivá, viacero vodných tokov malo zvýšenú povodňovú aktivitu. Preto sme sa rozhodli, že navštívime našich južných susedov. Števovi som sľúbil už skôr, že ho vezmem na jazero Koi. Po absolvovaní testov sa začala naša rýchla príprava a premýšľanie nad taktikou. Miesto na, ktorom sme chytali sme nepoznali, takže po príchode sme si na vode vyhľadali hlboké miesta. Na pomoc sme použili prodding stick, vďaka ktorej sme si našli tvrdšie dno.

         

Po úvodnom masívnom zakrmení som osobne čakal, že záber príde až po zotmení. Ako prvá sa ozvala moja udica a približne o pol jednej ráno sa v podberáku ocitol prvý kapor. Počas noci sme zaznamenali ešte jeden záber a my sme si vychutnali rannú kávu s pocitom, že naše miesta sme vybrali správne. Po klasickom rannom prevezení a dokrmení si vytiahol krásnu rybu aj Števo. Mne sa dokonca podarilo vytiahnuť jesetera.

           

Okrem toho, že Števo je výborný parťák, je aj ozaj výborný kuchár. Počas jeho prípravy obeda som opäť zdolal kapra a po kvalitnom obede sme spriadali plány na ďalšie hodiny nášho lovu. Vedeli sme, že ryby sú prevažne aktívne v noci. Aj keď si do večera vytiahol rybu ešte Števo, ja som sa už sústredil na poslednú noc.

Záber prišiel o čosi skôr a po podobraní sme videli, že ryba je slušných rozmerov. Bol to mohutný kapor, ktorý má potenciál ešte pribrať. Ráno teda nasledovalo váženie nie len tejto ryby, ale aj ďalších dvoch, ktoré sa nám podarilo chytiť.

Celkovo sme si túto víkendovú rybačku užili. Vyslovene úspešnou nástrahou boli korenisté boilies. Pričom sme si miesta kŕmili väčším množstvo boilies a partiklu.

Pre carpfishingtime.sk

Maťo a Števo

Najnovšie články